loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

TIPIŞ TIPIŞ SANDIĞA…

Büyükşehir ve 10 ilçe “Millet İttifakı” için alınan karar üzerine İYİ Parti’ye bırakıldığı için tek adaylı yerlerde sorun yaşanmadı.

Sorun 6 aday adayının bulunduğu Atakum’da yaşandı!

Yerel seçim sürecinde CHP Samsun İl Örgütü, Samsun’un sesini CHP’nin karar mekanizmalarına yeterince yansıtamayınca, CHP Genel Merkezi’nin karar vericileri Atakum’daki CHP üyelerinin iradesine ipotek koydu!

Adayı merkez yoklaması ile belirledi!

Aday adayı başvurularının sona ermesi ile birlikte Atakum’da “önseçim” yapılmış olsaydı aday adayları sandıktan çıkan sonuca saygı gösterirdi, ne kırgınlık, ne dargınlık, ne küskünlük olurdu, ne de tepki açıklamaları yapılırdı.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu için oy isterken “Adam gibi tıpış tıpış sandığa gideceksiniz” demişti.

Önseçim yapmayan CHP’nin karar vericileri de “Biz ne dersek o olur, biz kimi gösterirsek onu seçeceksiniz” şeklindeemir vererek “tıpış tıpış sandığa gideceksiniz” dediler!

Aday açıklamasını yapan karar vericiler seçimi parti üyelerine bıraksaydı aday adaylarından Bayram Çelik“MYK toplantısından PM’ye sunulmak üzere Atakum Belediye Başkan adayı olarak çıktım ve CHP Genel Merkezindeki yetkili yönetici ve parti görevlileri tarafından aranarak tebrik edildim. Aynı gün bilmediğim bir gerekçeyle adımın PM’ye sokulmadığını öğrendim” şeklinde açıklama yapmayacaktı!

Aday açıklamasını yapan karar vericiler seçimi parti üyelerine bıraksaydı aday adaylarından Aylin Tat, “Ben bir kadın vekil tarafından özellikle engellendim. Bahsedilen aday kriterleri belirleme yöntemlerinin hiç birisi şeffaf değil. Tamamen ahbap, çavuş ilişkisi, ben bu partiye yıllarını vermiş eski bir İl Başkan’ı olarak aday gösterilmeme sebebimi asla sindiremiyorum” demeyecekti!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da “Kadın, kadını istemiyor” şeklinde açıklama yapmak zorunda kalmayacaktı!

Kılıçdaroğlu’nun açıklamasından şu ortaya çıkıyor.

Erkeklerin egemen olduğu siyasi partide aday olabilmeleri için“cinsiyet kotası” tanınan kadınlar, karar verici noktasına gelince hemcinslerini tanımamaya başlıyorlar.

Kadın olacağına erkek olsun diyorlar!

Atakum’da “Millet İttifakı” CHP adayı Cemil Deveci için hafta sonu aday tanıtım toplantısı yapıldı. Birlik beraberlik mesajları verildi. Toplantıya dört aday adayı da katıldı. Basında “CHP’den istifa eden Bayram Çelik katılmadı” şeklinde haberler yer aldı. Bayram Çelik “devlet memuru” olduğu için memuriyetten istifa ederek aday adayı olmuştu. Memuriyete dönebilmesi için adaylık sürecinde üye olduğu CHP’den istifa etmesi gerekiyordu. Çelik de yasa gereği bunu yerine getirdi.

Bir başka haberde; Atakum’da aday adayları arasında 3-4 anket yapıldığı şeklinde çıktı. Anketi kimin nasıl yaptığı, diğer partilerde olduğu gibi partiye kayıtlı üyelere telefonla neden sorulmadığı kafalarda soru işaretleri bıraktı!

Cumhur İttifakı’ndan sonra Millet İttifakı da Atakum’da seçim startını verdi…

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar