loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
YUNUS KILIÇ

YUNUS KILIÇ

Mail: yunus@hedefhalk.com

Umut ışığı yandı

 

 

Samsunspor, 5 haftalık hüsranın ardından lig için 'umut ışığı'nı nihayet yaktı. 
Uzun zamandır süren yanlışlıklar, tutarsızlıklar koskoca Samsunspor'u çaresizlikler içinde kıvranır hale getirdi. Sahipsizlik, yalnızlık Samsun'un en büyük markasını bir anda ligin dibine demirledi. 5 Geride kalan 5 haftada ligde sadece bir gol atabilen, ancak iki puan toplayan Samsunmspor, nihayet ayaklarının üzerine basmayı öğrendi. Denizlispor'a patladı. Kırmızı-Beyazlılar, bu galibiyetle de lig için 'umut ışığı' yaktı. 
Yanlışlar sonucu transfer yasağına takılan Samsunspor, geride kalan 5 hafta içinde teknik adamın kadro seçimi, güven aşılayamaması sonucu kıvrandı durdu. Taraftarlarına acı, gelecek için umutsuzluk yaşattı.
Denizlispor karşısında bu takım etkili oynayıp, eze eze hak ettiği galibiyeti alabiyorsa, bu takımın formasını giyen bu kadronun da ligin yükünü çekeceğini gösteriyor. Özellikle gençlerden oluşan kadronun dünkü mücadelesine şapka çıkarmak lazım.
Bir konuya da parmak basmak gerekiyor. 
Samsunspor, dışardan hoca arayıp duruyor. Üzerinde durdukları hocalarda çalıştırdıklaı takımlarda yarım sezonu tamamlayamamışlar. 
Kenan hoca, bu takımın yıllaca formasını taşıdı. Üç sezona yakındırda bu takımda atrenörlük yapıyor. Yani geleceğin teknik direktör adayı. İki sezondur ürine gelen hocaların başarılı olması için çalıştı. 
Kısacası kulübü, yapıyı, camianın durumunu, en önemlisi elindeki kadroyu en iyi bilen adam. 
Bence artık hoca aramaya gerek yok, yaşanan şartlarda göz önüne alınarak Kenan hocaya sorumluluğu vermek gerek. Kenan hocaya teknik direktörlük yolunu açmak, yönetimin alacağı en doğru karar olacak. 

 

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar