loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

UZAKTAN 10 TL GÖNDER

Kızılay'dan SMS geldi.

10 lira istiyordu.

Şaşırdım, tekrar okudum.

Gelen SMS şöyleydi: "Öğrencilerimiz bilgisayar veya interneti yok diye derslerinden geri kalmasın. EGİTİM yaz 2868'e 10 TL gönder. UZAKTAN eğitime YAKIN destek ol!"

Kızılay koronavirüs sürecinden uzaktan eğitim almak zorunda olan öğrenciler için de para istemişti.

Kızılay yurttaşlara tekrar "10 TL" bağışta bulunması için SMS yolladı.

Uzaktan eğitime geçilmesinin ardından özellikle bilgisayar ve internet gibi eğitim materyalleri karşılanamayan öğrenciler, EBA sisteminden yararlanmakta güçlük yaşarken, EBA sistemi çöktü.

Eğitim sistemindeki yetersizlik bir kez daha ortaya çıktı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise,  Türkiye'nin uzaktan eğitim konusunda dünya ikincisi olduğunu söyledi.

Kızılay da "Uzaktan eğitimde en başarılı ikinci ülke" Türkiye'de öğrencilere materyal almak için yardım kampanyası başlattı.

Kızılay, yurttaşlara "10 TL" bağışta bulunması için SMS yolladı.

ŞAHİN DAĞLARI'NDA BULUNDU

ÜÇ YERDE DAHA ALTIN ARANACAK

Maden İşleri Genel Müdürlüğü Samsun'da üç adet maden arama sahası ihalesini yaptı. Samsun'daki maden arama ihalelerini Çalık Holdnig iştiraklerinden Lidya Madencilik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirkeri ve Yıldırım Holding iştiraklerinden Yılkrom Maden ve Enerji Yatırım Ticaret Anonim Şirketi kazandı.

İhaleyi kazanan firmalar 4. Grup madenler arasında sodyum, potasyum, lityum, iyot, bor tuzları gibi 100'e yakın endüstriyel hammadde; linyit, taşkömürü, uranyum, toryum, radyum gibi enerji hammaddeleri ve altın, gümüş, platin, bakır, demir, krom, titan ve alüminyum gibi metalik madenler arayacak.

Kanadalı Eldorado Gold Corporation firmasının Kavak-Havza arasındaki Şahin Dağları'nda başlattığı çalışmasında sondaj yapılan yerlerde altın bulmuştu.

Çalık Grubu ve Yıldırım Grubu tarafından Samsun'da arama yapılacak yerlerden biri Vezirköprü'de diğer ikisi ise merkez ilçede bulunuyor.

Vezirköprü'deki altın madeni arama işi büyük olasılıkla Kunduz Dağı'nda yapılacak.

Kunduz Dağı; Samsun ilinin Vezirköprü coğrafyasında bulunan, doğudan batıya doğru uzanan ormanlık alanlarla kaplı dağdır. Kunduz Dağının en yüksek zirvesi 1791 metredir. Kunduz Dağı üzerinde bulunan yaylaya da adını vermektedir. Kunduz yaylasında 1998 yılından bu yana şenlikler düzenlenmektedir.

Merkez ilçelerdeki diğer maden sahalarından biri de Canik ilçesinde.

Diğeri de Tekkeköy veya Atakum'daki Kocadağ'da olabilir.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar