loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
YUNUS KILIÇ

YUNUS KILIÇ

Mail: yunus@hedefhalk.com

Uzatmalarda gelen galibiyet

YILPORT Samsunspor, 90 dakikada bulamadığı golleri, maçın uzatma bölümünde rakip filelere bırakarak  tarifi zor bir galibiyet sevinci yaşadı. 

Bir maç düşünün; içinde futboldan çok futbol dışı stres, mücadele, var.. Sarı kartlar havada uçuyor, çıkan tek kırmızı kart Samsunspor'u sahasında çaresiz bırakıyor. Rakibin bu kadar agresifliğine göz yuman, Samsunspor'a da adeta göz açtırmayan bu hakem, bu maça kasıtlı mı gönderildi diye düşünüyorum.  

Bayrampaşa, kümede kalma mücadelesi veriyor. Bu deplasmandan çıkaracağı bir puan onlar için çok kıymetli. Onun için sahada her türlü gösteriyi yapmaları doğal. Bu haklarını abartılı kullanmaya kalkınca maç neredeyse çığırından çıkıyordu. Hakemde buna göz yumup, çanak tutunca neredeyse Samsunspor katlediliyordu. 

Ligin ilk yarısında göze hoş gelen futbol oynayan, pozisyon zenginliği yaşatan Samsunspor, sanki pozisyoün fakirliği yaşamaya başladı. Ferdi hareketler gol kısırlığına yol açarken, samsunspor sanki yardımlaşmayı unutmuş gibi. 

Rakiplerimizin geçen hafta puan kaybetmesi ile yakaladığımız avanatjı, neredeyse elimizden kaçırıyorduk. 90 dakika Bayrampaşa'nın istediği gibi sonuçlandı. Rakip veya hakem maçın 7 dakika uzayacağını düşünümedi galiba. 91 ve 96. dakikalarda gelen goller Samsunspor'a rüya gibi gelirken, rakibin tepesine de kabus gibi çöktü. 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar