loading...
Samsun
DOLAR8.4702
EURO10.0779
ALTIN498.69
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

VAATLER BAŞLADI

Belediyeleri yönetip de hizmet yapmak için sahaya çıkan adayların verdiği vaatler başladı. Hem yayın organları hem sosyal medyadan yapılan açıklamalar hem de sahadaki konuşmalarla adaylar kendilerini anlatıyorlar.

Adayların kendilerini anlatmaları için çabalamaları biraz garibime gitmesine rağmen ben hizmet bazında neler söylediklerine ne vaatler verdiklerine bakmak istiyorum.

Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir Atakum halkına hafif raylı sistemin yer altına alınacağı müjdesini verdi, sonra da ekledi: Mevcut güzergâhın 60 metrelik bulvar olacağını söyledi.

Ayrıca Üniversite’den raylının Taflan tarafına doğru tünelle geçeceğini söyledi. Ha bir de Havaalanına da raylı sistemi kurulacakmış. Mustafa Demir bu sözleri verirken bir dayanağı vardır diye umuyorum.

Bunlar yapılır mı, maliyeti ne kadar olur, kaynak bulunabilir mi bilmiyorum herhalde hesaplamışlardır. Samsun halkı verilen sözlere inanacak mı işte orasını bilmiyorum. Çorbadan ağzı yananların yoğurdu üfleyerek yediklerini unutmamak gerekir.

Bir zamanlar Samsun’da 15 bin işçiye iş verilecek, aileleriyle birlikte yaklaşık 50 bin kişinin ekmek yiyeceği tersane yapılacağı sözü de verilmişti. Ne oldu söz tutuldu mu haberiniz var mı?

Ağaçlar kesildi, tersane yerine liman yapıldı. Yani vatandaş tersane diye kandırıldı, limanla uyutuldu. O nedenle tutulamayacak sözlerin verilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

HALKA TESLİM OLMAK

Bağımsız Samsun Milletvekili ve Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Erhan Usta da seçim çalışmalarına devam ediyor. 

'Samsun'da oyları bölecek, seçim kaybettirecek' şeklindeki söylemlerin hileyle yönlendirme olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını dile getiriyor. 

Usta, "Biz kendimizi halkımıza teslim ettik. Bu yolda halkımızla birlikte gönüllük esasına göre mücadelemizi sürdürüyoruz. Oyları bölmeye geldi, seçimi kaybettirecek söylemlerinin gerçeklik payı olmadığını da her konuşmasında dile getiriyor. Samsun'un sorunlarını ve çözüm önerilerini biliyoruz "dedi.

Şimdi Samsunlular, Usta’nın kafasındaki Samsun sorunlarının neler olduğunu ve göreve getirildiği taktirde nasıl çözüme kavuşturacağını merak ediyor.

SEÇMENE KÜÇÜK ÖNERİ

Azrail, koltuğunda oturan kaptan pilota görünmüş:

"Haydi" demiş, "Zamanın geldi, gidiyoruz!"

"Aman etme !" demiş pilot; "Ben gelirim de, uçakta seçim gezisine çıkmış iki yüz politikacı var. Bana inişe kadar olsun izin ver bari..."

"Sen ne diyorsun be adam! " demiş Azrail; "Bu herifleri aynı uçakta toplayacağım diye anam ağladı.

Sandık başına gittiğinizde oyunuzu doğruları söylediğine ve yapabileceğine inandığınız adaylara emanet edin.

Edin ki aynı uçağın yolcusu durumuna düşmeyim.

GÜNÜN SÖZÜ

Geri ülkeler, kültür konularını köylere kadar sokmazlarsa, uygarlık yarışında kazanamazlar. Mahatma Gandi

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar