loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
HAKAN ATİLLA GÖKBİLGİN

HAKAN ATİLLA GÖKBİLGİN

Mail: ref55gokbilgin@gmail.com

VAR’dan gelen penaltıda eksik olan KIRMIZI KARTTI!

Müsabakanın hakemi Yaşar Kemal Uğurlu sigortacı, Ankara bölgesi hakemi. Bu sene FIFA kokartı takan hakemlerimizden. Bu sezon 21 Süper Lig, 15 VAR, bir TFF Süper kupası müsabakasında görev aldı. Bir nolu yardımcı hakem Abdullah Bora Özkara 7, 16, 45+3, 72. dakikalarda hakemine faul yardımında bulundu. Hepsi doğruydu. 18, 45+1 de çektiği ofsayt bayrakları doğru ancak 26. dakikadaki girdi çıktı pozisyonundaki ofsayt kararı yanlıştı. İki nolu yardımcı hakem Serkan Çimen’in 28 ve 45+3 deki ofsayt bayrakları doğruydu. Gelelim müsabakadaki önemli pozisyonlara ve hakem kararlarına.
Müsabakanın 15. dakikada ceza sahasına soldan giren Hamroun sol ayak içiyle vurduğu top kale üst direğinden döndü.

21. dakikada Savicevic’in kale alanı hemen önüne attığı topu Yasin göğsüyle kontrol ettiği anda defans oyuncusu Ufuk Budak’ın müdahalesi ile yerde kaldı, müsabakanın hakemi Yaşar Kemal Uğurlu tereddütsüz penaltı noktasını gösterdi ancak 1 nolu yardımcı hakem pozisyon öncesinde ofsayt bayrağını kaldırmıştı. Hakem yardımcı hakem işbirliği anlamında olumsuz bir tablo olsa da yardımcı hakemin çektiği bayrak doğruydu. FİFA kokartlı Yaşar Kemal Uğurlu seviyesindeki bir hakemin tecrübesine yakışmayan hatalı bir uygulama oldu.

32. dakikada ceza sahası dışından Altınordulu Ufuk Budak’ın çektiği şut Metehan Mimaroğlu’nun hemen önünde kalınca onunda gol atması hiçte zor olmadı. (0-1)

51. dakikada ceza sahası dışı çaprazından DjeDje’nin kestiği ortada Yasin Öztekin topa tam vururken 92 nolu Altınordu oyuncusu Rahmi Salih sol ayağıyla Yasin’in sol ayak bileğine temas edince Yasin’in topa sağlıklı vurmasını  engelledi, müsabaka 1.5 dakika oynandıktan sonra VAR’dan gelen izleme tavsiyesiyle hakem penaltı kararına hükmetti. Ancak hakem burada bariz gol şansı olması gereken ve kırmızı kart görmesi gereken Rahmi’ye sarı kart dahi çıkartmadı pozisyon tek vuruşla gol olabilecek bir pozisyondu eğer hakem bu pozisyona penaltı verdiyse  mutlaka Altınordu'lu  defans oyuncusunu ihraç etmek durumundaydı ancak VAR'dan gelen bir tavsiye kararıyla ilk başta göremediği penaltıyı verememe psikolojisiyle kırmızı kartı atladıysa ikinci bir büyük hataya  imza atmış oldu. Penaltıyı gole çeviren Nadir skoru (1-1) e getirdi.

56 ve 57 dakikalarda Matias’ın etkili şutlarında  kaleci Erhan Erentürk başarılıydı.

81. dakikada  İlyas’ın kornerden yaptığı ortada kaleci Erhan’ın uzaklaştıramadığı topa kale alanı ön çizgisinin 4 metre önünde Yasin’in vurduğu yarım vole vuruşuyla topu ağlarla buluştu. (2-1)

90+7. dakikada Samsunspor’un Altınordu kalesini ablukaya aldığı dakikalarda kendi yarı sahasından aldığı topu yaklaşık 62 metre uzaklıktan Samsunspor ağlarına gönderen 19 yaşındaki Enes Destan maçın skorunu belirledi. (2-2)

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar