loading...
Samsun
DOLAR8.5392
EURO10.1207
ALTIN495.18
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

VATANDAŞA SORAN KİM

Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı İshak Memişoğlu, 488 kişinin katıldığı ankette (bu rakamın bile gerçek olduğu tartışılır)291 kişinin evet oyu vermesi sonrası trafiğe açılma kararı verilen Çiftlik Caddesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunup bize kimse sormadı dedi.

Memişoğlu bırakın oda başkanlığını Samsun’da yaşayan bir vatandaş.

Sadece kendisine mi sorulmadı, elbette hayır vatandaşın hepsine sorulmadı. Esnafına sorulmadı, orada oturan vatandaşa sorulmadı, ancak saygıdeğer başkan her işi kendisi bildiği için sorma ihtiyacı duymamış olacak ki uygulamaya başlandı bile. Yaşayanlar görecekler, oradaki mağaza sahipleri ve orada evleri bulunanlar çok sıkıntı çekecekler, o zaman da evlerinin maddi değeri düşecek, araç trafiğinden muzdarip olacaklar, tabi iş işten geçmiş olacak. Olsun, toplumlar hak ettikleri gibi yönetilirler, demek ki Samsun halkı da bunu hak ediyor.

Sadece bu mu sıkıntı yaratacak, elbette değil. Sırada Merkez Bankası karşısındaki kocaman iş merkezi de var. O da yıkılacaklar arasında deniliyor, ancak oradaki mal sahipleri ne olacak belli değil henüz.  Bitmedi, bir de Kültür Merkezi meselesi var ki sormayın, orası da yıkılıp millet bahçesi yapılacakmış. Tabi bu kentin tiyatroyla, kültürle ne işi olur ki değil mi?
Adamların işi gücü yıkıp yapmak, bunun adına da hizmet diyorlar. Bu hizmet denilenin arkasın da bir ego savaşı mı var acaba, Mustafa Demir Yusuf Ziya Yılmaz döneminde yapılanları yıkmayı kafasına mı koymuş yoksa?
 
VATANDAŞ’TAN BİR SORU
İsmini vermeyeceğim burada, tanıdığım biri şöyle bir soru sordu:
Bu AK Parti kaç yıldır iktidarda, Samsunlular olarak kendilerine bu süre içinde en fazla milletvekilini verdik. Yıllar geçti aradan milletvekilleri Samsun’da üretimin artırılması için herhangi bir fabrika açılmasına yol açtı mı?
İşsizliğe çare bulabildiler mi? Üretimi ne kadar desteklediler, tarım ürünlerinin yeterli seviyede üretilmesi için çiftçiyi desteklediler mi? Ben cevap vermedim ve “soruyu sizi bu hale getirenlere sandıkta sorun demekle yetindim.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar