loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

VEDAT TÜRKALİ ÖDÜLLERİ

Cuma günü bu köşede yayınlanan “Vedat Türkali Edebiyat Ödülleri” yarışması ile ilgili yazımda katılım koşulları maddeleri arasında yer alan “Ödüllere adaylık için başvurmamış ancak aynı takvim yılı içinde yayımlanmış eserler arasında değerli ve başarılı bulunanlar Jüri tarafından aday gösterilebilir.” şeklindeki ifadeye dikkat çekmiştim.

Roman, öykü, şiir ve kurmaca çeviri eserler olmak üzere 4 kategoride verilen Vedat Türkali Edebiyat Ödülleri için başvurular devam ederken yazdığım yazıya birçok yerden e-posta adresime bilgilendirme yazıları geldi.

2021 Kemal Özer Şiir Ödülü şartnamesinin 7. maddesinin de aynı içerikte olduğu bildirildi.

Bir başka gönderilen iletide Muğla Belediyesi tarafından düzenlenen Oktay Akbal Edebiyat Ödülleri şartnamesinin 3.2 maddesinin içeriğinin aynı olduğuna dair bilgi yer aldı.

İletilen iletiler arasında Darüşşafaka Cemiyeti tarafından 1964 yılından beri düzenlenen Sait Faik Hikaye Armağanı şartnamesinin 5. ve 6. maddesinin de bu şekilde olduğu bilgisi verildi.

Bilgilendirme yapanlara teşekkür ettim.

Yarışma şartnamesi arasında jürinin ödüle adaylık için başvurmamış olanlar eserler arasında değerli ve başarılı bulunanları aday gösterebileceğini de öğrenmiş oldum.

Yazımda yarışma afişinde bulunan antik Yunan filozofu Zenon’un yarışmayla ilgisinin ne olduğunu da merak etmiştim.

Samsun’dan arayan edebiyat ile ilgili dostlar, Zenon’un İstanbul ve Londra merkezli biryayıncılık şirketi olduğunu, yayıncılık faaliyetlerinin yanında ulusal ve uluslararası etkinlikler organize ettiğini söylediler.

Onlara da teşekkür ettim, aydınlattıkları için.

Atakum Belediyesi tarafından düzenlenen “Vedat Türkali Edebiyat Ödülleri” yarışmasına eser sahipleri ya da yayınevleri eserlerini 28 Şubat2021 tarihine kadar teslim etmiş olacak.

Yani Şubat’ın sonu son gün!

“Vedat Türkali Edebiyat Ödülleri” yarışmasını Atakum Belediyesi düzenliyor.

Atakum Belediyesi’nin düzenlediği bu yarışmaya şartnamede olmamasına rağmen edebiyatçı, yazar, şair gibi basılı eserleri de olsa belediye başkanı, meclis üyeleri gibi seçilmişler ile atanmış başkan yardımcıları ve müdürler gibi üst düzey yöneticilerin katılmaması gerekir.

Seçilmişler ve atanmışlar arasında yarışmaya katılanlardan bir veya birkaçının alabileceği ödül yarışmaya gölge düşürür.

Başvuran/başvuranlar varsa geri çekmesi/çekmeleri en doğru hareket olur.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar