loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

YALI KAFE KAPANDI ÇATALÇAM’A GELİN!

25 yıldır Atakum Belediyesi sosyal tesisleri olarak kullanılan Yalı Kafe İller Bankası tarafından Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi.

Millet Kıraathanesi ve Cami yapılacak Yalı Kafe’de tahliye işlemleri başladı.

İller Bankası; üzerinde 2 düğün salonu, çocuk oyun parkı olan 2 bin metrekarelik Yalı Kafe Restorant’ın bulunduğu araziyi satışa çıkardı. Büyükşehir Belediyesi devreye girdi. İller Bankası’na ait olan arazi önce Milli Emlak Müdürlüğüne sonra da parasız olarak AKP’li Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. 2019 yılı Kasım ayında yapılan belediye meclis toplantısında da 2 bin metrekarelik alanın Millet Kıraathanesi ve Kitap Kafe olarak düzenlenmesine karar verildi.

Tahliye işlemlerine başlanan Yalı Kafe’de doğalgaz, elektrik ve su kesilme işlemleri tamamlandıktan sonra yıkılmasına karar verilen yerlerin tahliye işlemlerine başlandı. İki düğün salonundan büyük olan yıkılmayacak. Millet Kıraathanesi’ne “İskele Cami” adı altında bir de cami inşa edilecek.

Atakum’da yürüme mesafesinde olan Yalı Kafe’yi Büyükşehir Belediyesi’ne kaptıran Atakum Belediyesi, yurttaşlara yeni mekan olarak Taflan Çatalçam’da hizmete giren tesisi gösterdi.

AtakumBelediyesi, Çatalçam Sosyal Tesisleri’ne özel araçla, Taflan dolmuşu veya otobüsle gitmek isteyenlere ise Navigasyon cihazı olmayanlara yolu şöyle tarif etti:

“Çatalçam Sosyal Tesisleri’ne özel araçları ile ulaşmak isteyen yurttaşlar, Samsun-Bafra Yolu’nu takip edebiliyor. Çatalçam Kavşağı’ndan sağa dönerek Kazım Karabekir Caddesi üzerinden sahile inildiğinde tesise ulaşılabiliyor. Toplu taşıma ile ulaşım sağlamak isteyenler de R12 Ring Otobüs Hattı’nın yanı sıra Taflan dolmuşlarını kullanarak tesise gidebiliyor. Otobüsten ya da dolmuştan Karamanlar durağında inen yurttaşlar, yaklaşık 700 metrelik bir yürüyüşün ardından Çatalçam Sosyal Tesisleri’ne ulaşmış oluyor.”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar