loading...
Samsun
DOLAR8.4396
EURO10.0747
ALTIN492.35
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

YAPILMASI GEREKEN

Samsun Büyükşehir Belediyesi ile başlayın. Çeşitli çalışmalar yapılıyor, bu çalışmalarda kullanılmak üzere araç gereç de alınıyor. Bunlar elbette yapılması gerekenler, ancak merak ettiğim bu araç gereçlerden ilçelere verilip verilmediğidir.

Bazı ilçelerin araç gereçleri yeterli değil gibi görünüyor. Yaz geldi, havalar ısındı, kısacası özellikle de ağacı bol olan bölgelerde yangınları beklemek kaçınılmaz hal aldı.

Samsun’un  özellikle de kırsal bölgelerinde orman yangınlarının kısa zamanda önüne geçilebilmesi için Belediyelerde arazözler ve yangın söndürme araç gereçleri yeterli mi? Yoksa belediyelerin paraları harcanırken bu gibi eksiklikler görünmüyor mu?

İlçelerden bazılarında ormanlık alanlar var. Yakakent’te Çamgölü, Bafra’da geçen yıl bir bölüm yanan sulak alanlar var. Vezirköprü bir diğer ormanlık alan olan bölge. Yerel yönetimlerin yangın söndürme araçları yetersiz olabilir, Samsun Büyükşehir Belediyesi bu bölgelere yangın sırasında araç gereç takviyesi yapana kadar yangın yakıp sönme aşamasına gelebilir. Bu nedenle özellikle kırsalı çok olan belediyelere yangın söndürme araç gereç desteği yapılması gerekmiyor mu?

 SİYASİLERE TAVSİYE

CHP Samsun Milletvekili Neslihan  Hancıoğlu Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Rize ziyaretini hatırlattı. İsmini vermeden 'gelin hanım' diye hitap ettiği Akşener için "Gelin hanım beni Netanyahu'nun yanına koyuyor, onun ardından memleketim Rize'ye gidiyor. Gelin hanıma gayet güzel bir ders veriliyor" dediğini hatırlattı.

Bir vatandaş olarak üzerime düşen bir görevi yerine getirmek istedim bugün. Siyasilerin böyle bir dil kullanmaları ve rakiplerini küçük düşürücü ifadeler kullanması çok yanlış. Çünkü insanlar karşılarındakini ne kadar küçük düşürmek isterlerse kendileri de o seviyeye inmiş olurlar. Siz siz olun herhangi bir tartışmada veya söyleşide, karşınızdakini ifadelerinizle küçük düşürme yolunu değil de yükseltme yolunu seçin. Çünkü karşınızdakini hangi ölçüde yükseltirseniz kendiniz de o ölçüde yükselirsiniz. Aksi durumda siz de küçük düşürmek istediğiniz kişinin seviyesine iner yani küçülürsünüz.

AK Parti kurmayları şu sıralar küçültmek amacında oldukları İYİ Parti Genel Başkanı’nın farkında olmadan reklamını yapıyor ve sürekli gündeme getiriyorlar. Bu da Meral Akşener’in işine geliyor haliyle.

Yukarıdaki tartışmalar öyle de Samsun‘da siyaseten bir tartışma var mı? Sadece CHP’li Hancıoğlu dile getiriyor sorunları. Samsun  AK Parti Milletvekillerini sizler Samsun’da halkın arasında hiç gördünüz mü, ben göremiyorum da. Acaba vatandaşın arasına çıkacak yüzleri mi kalmadı.? Esnaf dolaşıyorlar mı, ben görmedim. Belki de esnafa gidip bir dertleri olup olmadığını soracak cesareti bulamıyorlar. Öyle ya , ya gider de terslenirlerse ne olacak değill mi?
AK Parti Samsun Milletvekilleri halkın arasına girin dertleri dinleyin, korkmayın halkla bütünleşmeye, çünkü bir yıl sonra halkın arasına katılmak isteyeceksiniz yeniden seçilmek için.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar