loading...
Samsun
DOLAR8.3477
EURO9.9294
ALTIN486.23
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

YARGIYA KARŞI MI GELİNİYOR

Danıştay sekizinci dairesi aldığı otopark kararıyla “yollardan otopark parası alınmasını iptal etti. Yargının bu kararından sonra Samsun Büyükşehir Belediyesi şehir içinde park hizmeti veren PARKTEK adlı bir şirketin sokaklardaki ve caddelerdeki park ücretlerine zam yapıldı.

Zammın 50 kuruş ila 2 lira arasında değiştiği de duyuruldu.

Şimdi ne olacak, kimin dediği uygulanacak? Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı karar mı yoksa yargının kararı mı geçerli olacak?

Bunu zaman gösterecek de vatandaşa Samsun’da bir ulaşım zammı daha geldi. Şehir içi ve ilçeler arası tüm ulaşım araçlarına zam yapıldı.

SAMULAŞ'a ait otobüs ve tramvay ulaşım araçları başta olmak üzere, şehir içinde bulunan 1,2,3 ve 4 Nolu dolmuşlar, Atakum, Fakülte, Hasköy, Tekkeköy dolmuşları, şehir merkezinden ilçelere giden özel halk otobüsleri, ilçeler arası ulaşımı sağlayan dolmuşlar da fiyat artırdı.

İşin garibi zammın da Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmadığının açıklanması oldu. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, "Zammı biz istemedik. Hat sahipleri ve dernekler istedi, açıklama yapmalılar" dedi.

İyi de siz her isteyene istediğini veriyor musunuz? Bu konuda bir sizin aldığınız bir karar yoksa isteyen istediği zammı yapabiliyor mu?

Kurumlar istediklerini yapıyorsa bu ilde siz neyin başısınız, neyi yönetiyorsunuz? Bundan sonra vatandaşın karşısına nasıl çıkacak mısınız, aha da önemlisi sokakta caddede rahat gezebiliyor musunuz?

KIRMIZI BEYAZ

Samsunspor bugün Sancaktepe ile karşılaşıyor. Taraftar bu karşılaşmada üzerine düşecek olan desteği mutlaka verecektir.

Taraftarın üzerine düşen görevlerden birisi 90 dakika boyunca Samsunspor’u desteklemektir. Bu yapılırken de rakip futbolculara hakaret edilmemelidir.

Karşılaşmaya kırmızı beyaz forma ve bayraklarla gelinmesi sahadaki futbolcuları daha çok motive edecek böylece de rakip futbolcular üzerinde bir baskı kurulacaktır.

Takım skor olarak geri düşebilir ancak bu karşılaşmayı ve üç puanın kaybedildiği anlamına gelmez. Bir futbol karşılaşması sadece futbolcuların hırsı ve gayreti ile kazanılmaz. Olmazsa olmazlardan birsi de isteklendirme ve moral yükseltmektir. Bugün taraftarın bunu yapacağına inanıyorum.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar