loading...
Samsun
DOLAR8.5392
EURO10.1207
ALTIN495.18
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

YARIŞTAN KAÇILMAZ

Ölenin ardından iyi konuşmak gerekir derler ben de gidenin ardından diye değiştirdim bu sözü. Gidenin ardından eleştirmek pek de iyi olmasa gerek.

O nedenle İrfan Buz’un istifasından sonra yazdığım yazıyı değiştirmek zorunda kaldım. Kısaca bu okuduğunuz yazıdan önce yazdığım bende kaldı, eleştirmekte geç kalmışım.

İrfan Buz Samsunspor Teknik Direktörü idi, artık  değil. Çünkü Sancaktepe karşılaşmasında yaptığı hatayı görmüş olmalı ki istifa etti.

O nedenle de “iyi teknik direktördü ancak Samsunspor ile uyum sağlayamadı” deyip geçeyim.

Yaptıkları ve yapamadıkları ile Samsunspor’dan bir İrfan Buz geçti diyelim. Her ne kadar Samsunspor taraftarını buz kestirdiyse de gideceği yerde kendisine başarılar dileyelim. Futbolcuları iyi çalıştıramadığı, teknik ve taktik olarak Samsunspor ile uyuşamadığını göz ardı etmeden uğurlar olsun diyelim kendisine.

Samsunspor’a gelince, Kırmızı-Beyaz-Siyahlı takımı yönetenler “Hatayı nerede yapıyoruz” diye sormalı kendilerine. Sormalı ve ders almalılar.

Yeni kurulan bir takım bu kadar sık teknik direktör değiştiriyorsa, yönetim hatayı önce kendisinde aramalı ve de bu hatalardan ders almalı.

İrfan Buz’un Manisa Karşısından sonra yaptığı açıklamalar, futbolcularını iyi oynayamadıklarını söyleyerek taraftarın önüne atması bu gidişin başlangıcı olmuştu da yönetim görememişti. Buz’un o karşılaşmadan sonra yaptığı açıklama Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan belli olur” sözünü hatırlatmalıydı ancak anlaşılmadı galiba.

Samsunspor yönetiminin yapması gereken en kısa zamanda yeni teknik direktörünü bulup takımın başına geçirmek ve yoluna devam etmek olmalıdır. Yarıştan kaçmak ne yönetime ne de Samsunspor’a yakışmaz.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar