loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

YAT LİMANI YANINA CAMİ

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi’nde cami yeri polemiği yaşandı.

CHP’li Hasan İpek ve İYİ Partili Alper Aydemir Atakum İlçesi’nde Yat Limanı yanında bulunan itfaiye binasının yanındaki park alanına cami yapılmasının doğru olmadığını belirterek ret oyu verdi.

Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk ise Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin konuyla ilgili ortak karar verip “mutabık” kaldıklarını yani anlaşma sağladıklarını söyledi.

Hasan İpek park alanına cami yapılmasına neden karşı olduğunu şu sözlerle anlattı:

“Toplumsal hassasiyetimiz var ama eğri oturup doğru konuşalım. Burası Atakum’da marina dediğimiz yer turizm potansiyeli yüksek bir yer. Burada insanlar sandalyelerini koyup sohbet muhabbet ediyorlar. Adnan Menderes kısmı dediğimiz aksta eğlence mekanları da var. Sadece Samsun’dan değil, farklı illerden de insanlar geliyor. İnsanlar gürültü içinde mi ibadet yapacak? Kutuplaştırmayalım. Bunu neden böyle yapıyoruz. Cami yapılsın ama bu alana değil. Düşünelim, doğru karar verelim. O bölgenin özelliğine göre çalışalım.”

Alper Aydemir ise Marina’daki alanın doldurulması ile ilgili projenin detayları yokken böyle bir projenin ortaya çıkmasını eleştirerek, “Şehir planlamak tümevarımla olmaz, tümdengelimde olur. Marinanın doldurulacağı konusunda bir proje de yok. Şimdi cami söz konusu. Yarın da başka bir şey önümüze gelecek. Oraya belki bundan daha büyük bir cami gerekecek” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yaşanan cami polemiği yerel ve ulusal medyada da yer aldı.

CHP’li Meclis Üyesi Hasan İpek önemli bir bilgilendirme yaptı.

Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk’un böyle bir söylemde bulununca “Daha sonra Cemil Deveci ve Mustafa Demir’e sorduğumda mutabık diye bir şey olmadığı, Mustafa Demir’in Cemil Deveci’ye böyle bir niyeti olduğunu söylediğini ifade ettiler. Nihat Soğuk da Mustafa Demir’in telefon ettim demesini mutabık kaldılar diye yorumlamış.” dedi.

Özetlersek; Nihat Soğuk, Mustafa Demir’in Cemil Deveci’ye telefon ettim demesi üzerine kafasına göre “mutabık” yorumu yapmış, sapla samanı birbirine karıştırmış.

Mecliste yaşanan cami polemiğini daha da ateşlemiş!

“Soğuk”, bu sıcak günlerde körüğe ateşle gitmiş!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar