loading...
Samsun
DOLAR8.5592
EURO10.0756
ALTIN495.29
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

YENİDEN DİRİLİŞ

Samsunspor Hacettepe’yi konuk etti, Yılport Samsunspor oyuna iyi başladı, rakibi kendi sahasına hapsetti, baskı üstüne baskı yaptı ve gol aradı.
Konuk ekip bu dakikaya kadar çok adamla savunmada kalınca atak üstünlüğü Samsunspor’da gibi göründü.
Oyunun ilk yarım saatinde Samsunspor’un gol ayakları boşta kalan arkadaşını aramak yerine kaleye şut çekmeyi tercih edince ev sahibi ekip aradığı golü bulamadı.
Bunda konuk takımın savunmada beş, bazen de altı kişiyle yaptığı savunmada Samsunspor gol fırsatı bulmakta zorlandı. Hacettepe sürekli ataklarla gol aramak istedi ancak ilk yarı boyunca bunda başarılı olamadı. Bu yarıda Samsunspor kalabalık rakip savunmasını aşabilmek için kanatları da kullanmayı çoğu zaman başaramadı. İlyas topla çok oynayınca Kırmızı Beyaz Siyahlı takımda rakip kendi kalesi önünde kolaylıkla çoğalabildi.
İlk yarıda Samsunspor’un kendi evinde gol bulamamasının önemli nedenlerinden birisi oyun planındaki yanlışlıktı. Kanatlar kullanılamadı, bunun sonucu da rakip savunma açılamadı. Bulunan birkaç pozisyonda bencilik yaparak golü ben atacağım düşüncesinden kurtulamamasıydı.
Samsunspor ikinci yarıya da etkili başladı bir iki cılız be başarısız ataktan o0nra Hacettepe dengeyi kurdu.
Ve aranan gol 69’ncu dakikada Samsunspor İlyas’ın attığı golle öne geçti. Golden sonra Hacettepe atağa çıkmaya başladı. Bu da savunmasında çok adamla Samsunspor’u karşılayamadı. Hacettepe yediği golden sonra çabuk ataklarla Samsunspor’un üzerine gelmeye çalışınca Samsunspor atak üstünlüğünü sıklaştırdı.
Hacettepe yediği golden sonra da savunmasındaki beşliyi oyuna hiç sokmadı.
Konuk ekip karşılaşmanın sonuna kadar oyun disiplininden hiç kopmadı o nedenle de Samsunspor gol bölgelerinde zorlandı. Uzatmalar oynanırken Erhan sahne aldı ve durumu 2-0 yaptı.
Samsunspor yine yeniden diriliş döneminde var olduğunu kanıtladı.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar