loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

YİRMİÜÇ HAZİRAN

YSK'nın İstanbul'daki Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal etmesinin ardından yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin gözdesi haline gelen Sinop ve Samsun-Atakum’dan belediyeler İstanbul’da oy kullanacak vatandaşlara ilginç mesajlar gönderdi.

Sinop Belediyesi 23 Haziran’da İstanbul’da tekrarlanacak seçimlerde oy kullanacak vatandaşların şehri terk etmemeleri için ilginç bir yöntem buldu.

Sosyal medyadan paylaşılan mesajlarda belediyelerden “İstanbul’dan buraya gelmeyin” mesajı verildi.

Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan da “Bakın Burası Çok Önemli” başlığı altında şu mesajı verdi:

“Hiçbir şey olmasa bile, kesinlikle bir şeyler oldu” diyen zihniyetin ülkemizde oluşturduğu hukuk kirliliği sebebiyle plajlarımızdaki ‘Bahar Temizliğimiz’ 23 Haziran tarihine kadar devam edecektir.

İstanbul’da ikamet eden vatandaşlarımızı 24 Haziran itibariyle şehrimizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Herşey çok güzel olacak.

Samsun Atakum Belediyesi de “Dalgalar 500 metreye ulaşıyor. Sörf yapacak olanlar, kendini otogarda bulabilir. Aman dikkat.” başlıklı mesajında şu paylaşımı yaptı:

“Hırçın Karadeniz, çıldırmış durumda. Uzmanlara göre 23 Haziran günü Atakum sahilinde dalgaların 500 metreye kadar ulaşması bekleniyor. Kamalı’ua kadar sular altında kalacak olan Atakum’da, 24 Haziran günü hayat normale dönüyor ve bahar yerini sımsıcak bir yaza bırakıyor.”

PaylaşımlarTwitter başta olmak üzere sosyal medya ağlarında binlerce beğeni aldı.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar