loading...
Samsun
DOLAR8.5512
EURO10.0853
ALTIN495.39
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

YOK SAYARSANIZ YOK SAYILIRSINIZ

Politikacıların çoğu Türkiye’de verdikleri sözü bir türlü tutamıyorlar. Verdikleri sözü tutamayanlardan birisi de Samsun siyasetine ve sporuna yön verenlerden bazıları.

Hatırlarsınız Samsunspor’un futbol şehitleri için yapılacak Anıta bir türlü yer bulunamadı. Ortak bir noktada ne siyaset ne de spor camiası anlaşamadı, sonuç olarak da o Anıt bir türlü yapılamadı. Gençler anıtın neden yapılmak istendiğini bile bilmez hale geldi, yaşı ileri olanlar ise kararsız kaldılar. İlle de birilerinin yapmasını istediler.

Sonuçta o anıt bir türlü yapılamadı, bu aymazlık ise Samsunlular ve Samsun’da yaşayanlar için kentin futbol tarihine kara bir leke olarak yazıldı.

Samsun’dan bir genç çıktı,  bir TV kanalındaki yemek yapma programında elindeki Samsunspor formasını programın şeflerine sundu. Sunarken de Samsunspor’un armasında Atatürk heykeli olan Türkiye liglerindeki tek takım olduğunu söyledi. Sizi bilmem ancak benim gözlerim doldu. Çünkü o kazanın gecesini birebir yaşayanlardandım. Kaza sonrasını da Samsunspor’da ve Samsun’da spor kamuoyunda bıraktığı acıları en yakından görenlerdendim.

TV’de görünce formadaki siyah rengi yine aklıma Samsun’u yönetenlerin neden bu kadar duyarsız olduklarını düşündüm ve bir anlam da veremedim.

He konuşmalarında Samsunspor olan ve karşılaşmaları ücret bile ödemeden şeref locasından izleyenler size soruyorum buradan: Bu Anıtı ne zaman yapacaksınız? Daha yerini bile belirleyemediğiniz anıtın önümüzdeki seçimlerde siyasilerin karşısına çıkması kaçınılmazdır. Bugün işi hafiften alanlar yarın kendileri bu taraftar tarafından hafife alınacak, hatta yok sayılacaklardır.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar