loading...
Samsun
DOLAR9.2879
EURO10.7597
ALTIN525.91
N. ALPER CABBAR

N. ALPER CABBAR

Mail: alpercabbar55@gmail.com

YÜCEL HOCA’YI ÇOCUKLARIYLA BAŞ BAŞA BIRAKMALI

Yılport Samsunspor’da “teknik direktör kim olacak?” sorusunun cevabı günlerdir yazıp, çiziyoruz. Çok sayıda deneyimli teknik adamın ismi geçti, özellikle Ertuğrul Sağlam’la anlaşıldığı iddiası büyük yankı uyandırdı.

Samsunspor twitter’da “hastagh” oldu, sosyal medya ve ulusal, yerel görsel ve yazılı medya “Samsunspor-Sağlam” haberleri, mesajları ve yorumlarıyla doldu, taştı.

Kulüp yönetiminden “çıt çıkmazken”, tüm taraftarlar ve medya “bitti bu iş” diye yazdı ki; Sağlam’dan gelen bir açıklama şok etkisi yarattı. Biz, HALK Spor Servisi “resmi açıklama yok” dediğimiz sayfamızı yıktık, Sağlam’ın “sadece fikir alışverişinde bulunduk. Teknik direktörlük konusunda bir teklif olmamıştır” açıklamasına yer verdik…

Tüm iddialar, konuşulup, yazılıp, çizilenler artık son buldu…

Hemen sonrası Teknik Menajer Yücel Uyar’ın devam edeceği yönünde iddialar atıldı, Uyar da HALK Gazetesi Spor Müdürü Davut Aktaş’a açıklamada bulundu; “Yönetimden bana tebliğ edilen bir karar yok. Ancak görev bize düşerse, eşofmanımızı giyeriz…”

Bugün takım elbiseyle gördüğümüz Yücel hoca, 14 gün sonra eşofmanla sahaya çıkarsa kimse şaşırmasın… Kapıyı açık bıraktı Yücel hoca…

Peki bu süreçte takımın başarısı ne olacak?

İki hafta öncesinden daha iyi olacağı kesin.. Neden mi?

İki maçta iyi futbol oynamasak da mücadele eden, koşan, paslaşan, takım olduğunu anlayan, en önemlisi arkadaşlığın, dostluğun, takımdaşlığın geri geldiği ve yüzlerin güldüğü bir futbolcu topluluğu gördük. Sonuçta da kupada tur atladık, Zonguldak’tan 3 puanla döndük…

Hal böyle olunca İrfan Buz hocanın ayrılığının perde arkasında “Futbolcuların hocayı istememesi” olduğunu da düşünmeden edemiyorum… “Gülen yüzler” görünce aklıma da gelmiyor değil yani!..

Samsunspor büyük bir aile. Bu aile içinde sakin çocuk da var yaramaz çocuk da. Her hoca bu takımı yönetmek ister ama “takım içindeki dengeleri korumak asıl mesele..”

“Formayı hak edene vermek gibi…”

Yücel hoca, bu takımın iskeletini kuran deneyimli bir isim. Çocuklarını iyi tanıyor, çareyi dışarıda aramaktansa Yücel hocaya çocuklarıyla baş başa bırakmak, bu süreçte en doğru karar gibi görünüyor.

Sonuçta ne olacak?

Başkan İsmail Uyanık tarafından mutlaka resmi bir açıklama yapılacaktır diye düşünüyorum. İnanılmaz bir şekilde bilgi kirliliği, iddialar var ki; “gün geçmeden” Yüksel Yıldırım’la gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında “ne konuşuldu, ne karar alındı” kamuoyuyla paylaşılacaktır…

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar