loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Yükselen Yıldız Samsun !..

Değerli dostlar; bütün egolardan, kişisel menfaat ve beklentilerden uzak; Samsun ve Samsunluluk öznesinde,  bir ve bütün olduğumuzda, bir yıldız gibi yükseleceğimizi görüyorum.  Aksi olduğunda da hiç kimseye fayda sağlamadığı gibi Samsun ve Samsunlular açısından da hiç olumlu olmayan sonuçlara hazır olmalıyız. Hiç kimse kişisel beklenti ve egolarını Samsun ve Samsunluluk davasının önüne geçirmemelidir. Sorumluluğu olanların, tarih önünde vebal altında kalacaklarını ve sorgulanmaktan kaçamayacaklarını üzerine basa basa belirtmek istiyorum.

Büyük Samsun Buluşmalarını bekliyoruz

İstanbul Samsunluları, en olumsuz şartlarda dahi on binleri bir araya getiren “İstanbul’da Büyük Samsun Buluşmaları” yaparken, bugün yapamıyorsa bu sorgulanır.  En önemli amacı Samsun ve Samsunluluk kültürünü İstanbul’da yaşatmak olan dernek, federasyon, konfederasyonun var olmasının gerekçesi ortadan kalkmış olur.  Eğer silkinip kendimize gelmeyecek ve hala anlamsız dedikodu ve kişileri yıpratma mekanizmalarını çalıştırmaya devam edeceksek; verilen emeklere yazık…

Ben Samsunluların; İstanbul’da, Ankara’da, Bursa’da ve diğer şehirlerde de birlik ve beraberliklerini sağlayacaklarına ve de güçlerini ortaya koyacak herkese örnek büyük etkinlikleri gerçekleştireceklerine bütün samimiyetimle inanıyorum. Çünki; ben Samsun’u ve Samsunluları çok iyi tanıyorum.

En büyük parti, Samsun partisi

Bizim için parti farkı ve kendi aramızda siyaset yoktur. Bizim en büyük ve tek partimiz Samsun ve Samsunluluktur.  Her kim ki, bir nefes alıp verinceye kadar Samsun’da yaşamış veya Samsunluluğu benliğinde hissetmiş, samimi olarak kendisini Samsunlu gören herkes Samsunludur. Bizim Samsun sevdamız, aynı zamanda vatan-millet sevdasıdır. Yoksa, salt bir şehir milliyetçiliği peşinde değiliz.

Öyle bir birlik-beraberlik oluşturalım ki; güçlenmemize, kalkınmamıza; memleketimizin, milletimizin kalkınmasına,  güçlenmesine  vesile olsun. Her konuda birbirini destekleyen, yardımlaşan; kültürel, ekonomik açıdan, güçlü oluşumlar meydana getiren çalışmaların içerisinde olalım. Toplum için yapılacak hizmet, kişisel çıkar ve egolar ile gölgelenmemeli. Birilerinin menfaat ve ihtiraslarına da peşkeş çekilmemeli.

Yine yaparız, yapacağız…

Haydi SAMSUN, haydi Samsunlular !.. Geçmişte yaptık. Yine yaparız. Hem de en alasını, en güzelini, en görkemlisini yaparız. Her nerde olursa olsun, Samsun ve Samsunluluk adına, deryada leke misali, her kim bir nokta koymuşsa; o bizim için muteberdir, saygıdeğerdir, taktire layıktır. 

Bu meyanda; geçmişte ve bugün dernek, federasyon ve konfederasyon bünyelerinde görev alan, başkanlık yapan, özveride bulunan herkesi saygıyla, taktirle karşılıyor, minnettarlığımızı belirtmek istiyorum. Yükselen yıldız Samsun için,  Samsun ve Samsunluluğun zirve yaptığı büyük buluşmalar için haydi görev başına…

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar