comdata sag dikey
loading...
Samsun
DOLAR8.3339
EURO10.0592
ALTIN480.92
HAKKI YEŞİLYURT

HAKKI YEŞİLYURT

Mail: hakki@hedefhalk.com

YÜKSELSİLİN ETKİSİ!

Samsunspor’un bu sezon genel ruh halini en güzel şekilde özetleyen bir görüntüye tanıklık ettik; 45’de…

Hamroun ve Yasin serbest vuruş öncesi topu bir türlü paylaşamadılar. Mini de olsa, bir kriz yaşandı o an. Top daha ısrarcı olanın elinde kaldı. Hamroun vuruşunda belki gol geldi. Ama enstantane hiç hoş durmadı.

Normalde bu roller öncesinde dağıtılır. Kim mızıkçılık yaptı bilmiyoruz. Bildiğimiz şey ise; sıkıcı hal aldığı!

Oysa ki, yaratıcılık ve beceri gerektiren golün morali ile başladı Samsunspor maça. Vukan’ın standart üstü asisti kadar Yasin’in attığı koşu ve ince dokunuşu da övmek gerekir burada. Bir usta vuruşuydu zira.

Özgüvenli durdular sonrasında. Hem tembel pas hem tembel oyundan uzaklardı. Şimdiye kadar olduğundan çok daha çabuk paslaşarak oyuna getirdikleri akıcılık ve dinamizm ile, son bölüm hariç, Bursalılar’ı oyuna hiç sokmadılar.

Daha da önemlisi, ön alan baskısı ile oynadıkları dakikalarda verdikleri keyifti. Bu keyfi, sahadaki oyuncuların da aldıkları her hallerinden belliydi.

Aslında gözden kaçmaması gereken ayrıntı şuydu: Samsunspor’un kendi oyuncu yapısına uygun olan oyunu gecikmeli de olsa bulmuş olması!

Önemli olan şu tabii sonrası için…

Bu güçlü oyun, bir ‘A Planı’na dönüşecek mi? Yoksa, İstanbulspor maçı sonrası olduğu gibi yine unutulacak mı? Göreceğiz!

Mücahit’i de ekleyelim bu gecikmeye. Hata yapmış olmayız. Hele Kerem Can’ın bir milim ilerlemeyen oyununu gördükten sonra…

Mücahit’in bu role yakıştığı aşikardı.

MAÇIN OLAYI:

Ertuğrul Sağlam’ın maç önü açıklamaları diyebilirim. Kadro dışı bırakılan oyuncular hakkında Başkan Yıldırım’ın aksi ifadeler kullandı hoca. Bir tekzip niteliğindeydi sözleri. Tehlikeli!

GÜNÜN İSMİ:

Skordan bağımsız, bu kez sahada oyuna ‘duygu’ katıldığı söylenebilir. Daha istekli oyuncular gördük. Gecikmeli de olsa yapılan, Yükselsilin etkisi dersek, yanlış mı yapmış oluruz?

KIRILMA ANI:

Kenarda Boli varken, Veli-Yalçın tandemi ile Bursa gibi akıcı ve geniş alanda oynamayı seven bir rakibe karşı oynamak büyük riskti. Daha 2’de gelen gol, maçın olası seyrini direkt etkiledi.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar