loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

ZAFER BAYRAMI KUTLAMALARI

Bugün günlerde “30 Ağustos Zafer Bayramı”

Bugün siz okurlarımıza 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yılı kutlamaları için Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi ve Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından servis edilen iki haberi paylaşacağım.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nızı kutlarken o iki haberi sizlerin bilgisine sunuyorum.

ADD Zafer Bayramı Fener Alayı düzenleyecek

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şubesi, Başkomutanlık Meydan Muhaberesinin 99. Yılında “30 Ağustos Zafer Bayramı Fener Alayı” düzenleyecek. Fener Alayı Ellialtılar DSİ Bölge Müdürlüğü önünde saat 19.30’da başlayacak. ADD Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli yurttaşlara “Bayrağını al sende gel” çağrısında bulundu.

ADD Başkanı Özkefeli açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Kurtuluşun ve kuruluşun Adı 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesinin 99. Yıl dönümünde; bu toprakları vatan yapan başta ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz.

30 Ağustos 2021 Pazartesi saat:11.00 de Atatürk Anıtında çelenk sunumu, ardından Saat:19.30 de DSİ önünden başlayacak Fener Alayımıza tüm Samsun halkı davetlidir.

Bayrağını al sende gel, bayramımızı coşku ile kutlayalım.”

Büyükşehir Belediyesi’nden Zafer Bayramı Özel Programı ‘Dondurma Şenliği’

Samsun Büyükşehir Belediyesi, “30 Ağustos Zafer Bayramı Özel Programı” adı altında Atakum ilçesindeki Çobanlı İskelesi’nde “1. Dondurma Şenliği” düzenleyecek.

Samsun’u dondurma üretiminde söz sahibi şehirlerden biri haline getirmek amacıyla bu yıl ilk kez düzenlenecek şenlikle, kaliteli üretimleriyle markalaşan yerel dondurma firmaları vatandaşlarla bir araya getirilecek.

Dondurmanın ham maddesi olan manda sütü ve salep üreticilerinin de davet edildiği şenlikte mendil kapmaca, torba yarışı, yumurta yarışı, ip atlama, yakan top, dama oyunu, topaç ve halat gibi Geleneksel Türk Çocuk Oyunları, bilek güreşi müsabakası, Yıldız Gençlik Derneği ise okçuluk gösterileri gerçekleştirecek. İHH Çocuk Şenliği etkinliği ile de çocuk oyunları, palyaço gösterileri ve dondurma sunum şovları yapılacak.

Açık Sahne Yaz Etkinlikleri’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı özel programı kapsamındaki “Dondurma Şenliği”, Çobanlı Halk İskelesi Açık Sahne Etkinlik Alanı’nda 12.00-19.00 saatleri arasında düzenlenecek. Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası da katılımcılara konser verecek.


Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar