loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
YUNUS KILIÇ

YUNUS KILIÇ

Mail: yunus@hedefhalk.com

Zorlukla gelen galibiyet

 

 

 

 

Samsunspor zoru başardı, ilk altı şansını zorda olsa sürdürdü. 
Aslında böyle maçlarda futbol aramak hayalcilik olur, stresi yüksek maçlarda futbolcunan tek düşüncesi sonuca gitmek olduğu için futbol oynamayı düşünmez veya düşünemez. 
Kırmızı-Beyazlılar böyle bir maçı söke söke kazanarak, sürdürdüğü umudunun yanında taraftarlarını da sevindirdi. 
Samsunspor için şanssız bir maç oldu. Kaleci Furkan'ın sakatlığı eğer ciddiyse kalan haftalar belli ki sıkıntılı geçecek. 
Samsunspor geçen hafta Giresun'da hak etmediği bir yenilgi almasa, şimdi hesaplar çok daha farklı yapılacaktı. Hatta kendimizi ilk altının içinde bile görecektik. 
Konuk Denizlispor'un daha etkili olduğu, hatta net pozisyonları da cömertçe harcadığı maçta, Ofoedu ve Kone gol beklenen ayaklardı. Ofoedu bir pozisyonda topa nasıl vuramadığına, golü nasıl kaçırdığına şaşırırken, haftalardır suskun Ekigho, rakiplerini ipe dizer gibi ceza sahasına girdi ve jeneriklik golü ile galibiyetin sinyalini verdi. 
Ancak geri yaslanan ve durgunluk yaşanan Samsunspor, uyarı golünü filelerde görmekte gecikmedi. 
Beraberliğe isyan eden Murat Gürbüzerol'un, net pozisyon'da yardımlaşma örneği sergileyerek Ekigho'ya golü attırması ve arkadaşına patlama yaşatması alkışlanacak bir hareketti. 
Samsunspor'u şimdi daha zor bir maç bekliyor. Deplasmanda oynanacak Balıkesirspor maçı, play-Off'un kaderini hemen hemen belirleyeek gibi görünüyor. 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar