loading...

Samsun merkezli, bölge gazetesi...

  • Dolar
  • Euro
  • GR ALTIN
  • ÇEYREK

  • 04 Aralık 2019, Çarşamba 10:00
A.YENERCABBAR

A.YENER CABBAR

AK Parti Samsun'da şu sıralar bulmaca gibi..

AK Parti'nin kaptan koltuğunda yani 'il başkanlığı makamından' kimler geldi, kimler geçti.

İnanın Samsun'da yaşanan hemen her olayda 'kamu yararı varsa, Samsun'u veya partiyi ilgilendiren bir gelişme ya da lehte, aleyhte bir durum varsa, o dönemin il başkanı çıkar açıklama yapardı. 

Yani gazete sayfalarında AK Parti kaptan koltuğunda oturan il başkanı kim diye 'sokakta çıkıp vatandaşa sorsan' bir çoğu çıkar ismini söylerdi. 

İl Başkanı Muharrem Göksel'e kadar süren bu  süreç, sonrasında Hakan Karaduman'la bir durağanlık  yaşadı, şuanki İl Başkanı Ersan Aksu ile ise 'tam bir duraklama devrine' girdi. 

Nedendir bilmiyorum ama 'İktidar partisinin il başkanı olan Avukat Ersan Aksu, 'gerçekten çok durağan bir il başkanlığı yönetimi sürdürüyor'.

Muhalif siyasi partilerin il başkanları, ilçe başkanları tam  tersi çok aktif olarak 'hemen her konuda' açıklamalarıyla gündemdeki yerini alırken, işin ilginci, İl yönetimi gibi AK Parti'nin ilçe yönetimleri de, 'aynı durumda'.

O nedenle bu boşluktan doğan durum açısından 'Samsun’da biriken sorular, sorunlar da' her geçen gün artıyor. 

İl Başkanı Aksu'nun 'bildiğim kadarıyla son olarak Atatürk aleyhine sosyal  medya hesabından alıntı paylaşımlar yapan Büyükşehir Belediye Meclisi AK parti Grup Başkanvekili  Hasan Uzunlar ile ilgili bir açıklama yapmıştı.

Aksu, "Önce inceleme başlatacağız' demiş sonrasında ise 'görevden alındığını ve disipline verildiğini' sosyal medya hesabından paylaşmıştı. 

Ancak sonrasında 'Delege seçimleri ertelendi ya da iptal edildi'.

Bu konuda AK Parti İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare 'biz şikayet ettik, ertelendi' açıklaması yaptı. 

Peki sonuç. 

Ersan Aksu'dan ses çıkmayınca dün arkadaşlar aradılar kendisini.

'Neden Terme delege seçimi ertelendi, neden 15 Kasım'da yapılıyor' yanıt vermekten neden imtina ediyor anlamış değilim. 

Kaldı ki; AK Parti 31 Mart seçimleri ve öncesinden kalan  'basına  verilen ilanlarla ilgili birikmiş alacakları da' ödemeyerek, ekonomik açıdan da tam bir durağanlık içine girdi. 

Yani partinin bir bütçesi yok mu, neden alacaklar ödenmiyor ve  neden tarihinde ilk kez böyle bir kısır dönem yaşanıyor, anlamak mümkün değil. 

'Atla deve değil' diyebilirler. 

Ama iş öyle değil. 
 
Aksama sadece bir yerde değil ki. 

Samsun'un onca sorunu var, vatandaşların sorunları var. Çarşamba'da biyokütle enerji santrali  yapılıyor, kendi seçmeni bile tepkili ama 'AK Parti il yönetiminden ses yok'.

Alışık olunmayan bir durum. 

İl Başkan adayı olduğunu açıklayan AK Parti'nin kurucularından Mehmet Teyyare, "50 kişilik yönetim var, 3 kişi ile toplanıyorlar' diyor. 

Yani iddia önemli. 

Yönetim zafiyeti mi bilemiyorum. 

Ama bir eksiklik var. 

Şahsi fikrimdir ama; 'Vatandaşların sorunlarına tepkisiz kalmadan, kentin sorunlarına karşı etkili olamamaktan, il başkanlığının ekonomisinin yönetimine kadar'..

Böyle bir süreç hiç yaşanmadı desem yeridir. 

İktidar partisinin 'Kaptan koltuğu'nun 'kente olumlu etkisini hissetmek' bir gazeteci olarak görmek istediğim unsurdur.

Çünkü bana göre; Bürokraside ve  yerel yönetimlerdeki temsilcileri belli olduğuna göre 'AK Parti'nin politikalarının sahadaki temsilcisi ve takipçisi İl yönetimidir..

Ancak inanın, şu an için 'Nasıl bir çalışma yapıyorlar, delege  seçimleri neden ertelendi, hepsi bulmaca gibi'.

Basınla  da sıfıra yakın iletişim, "Tarihinde bir ilk"..

Tanıştığım ve kısa da olsa sohbetlerimin de olduğu 'İl Başkanı Ersan Aksu' bu yazdıklarıma belki alınabilir ama 'durum böyle'..

Kongre sürecinde 'bir uyarmak istedim'..

Eğer yeniden İl başkanlığı düşünüyorsa. 

Çünkü bu  kentin 'kaptan koltuğunu Samsun'un lehine etkili kullanabilecek' bir başkana ihtiyacı var. 

Yok yeniden aday olmayı düşünmüyorsa..

O zaman haklı.. 

Tüm sözlerimi geri aldım.

AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Hedef Samsun Hedef Samsun 11.12.2019 09:07

Göreve getirilenler artık o kadar basit duruma geldi ki, oturduğu koltukta kimseye dokunamaz birine dokunsa dayısı koltuğundan eder adamı. Bu sayede liyakat azaldı. Ak partinin sorunu bu. Eski kafaların cumhurbaşkanına yalakalık yapanların işten anlamayanları bir şekilde tanıdık olarak göreve getirmesi olarak yorumluyorum. Bakın Samsun’da çok güzel bir örneği var. Samulaş genel müdürü Enver Sedat tamgacı Ankara’da dayısı var, (He kendi öz yeğeni Samulaş satınalmanın başında bu arada)Samsun büyükşehir belediye başkanı Mustafa Demir’e telefonda bu isim buraya gelecek dendiği söyleniyor. Şimdi Büyükşehir belediye başkanı ne yapsın!!! Şimdi Ankara’daki dayısına sormak lazım, oraya getirdiğin zat ne büyük günahların veballerin altına imza attı bir bilse. Akpartiye ihanet içinde olduğunu bir bilseler. Samsun’da 500 çalışanı var, hepsinin ailesi, eşi, dostu var. Sırf kendi egosunu ve yanında il il gezdirdiği zavallılar için Samsun’da akpartinin oyunu 1500 azaltılarak. Partinin bunların hepsinden haberi olduğunu biliyorum ama herkesin eli kolu bağlı, belediye başkanının bile. Yazık çok yazık...

BASINDA BUGÜN
TÜM GAZETELER
yukarı çık