loading...

Samsun merkezli, bölge gazetesi...

  • Dolar
  • Euro
  • GR ALTIN
  • ÇEYREK

  • 03 Temmuz 2020, Cuma 10:00
MEHMETAKSOY

MEHMET AKSOY

BAHÇELİ DE PES ETTİ!

MHP Gen Bşk Devlet Bahçeli son twitter paylaşımında ‘Sosyal medyada yaşanan dehşet verici ve şiddet dolu kirlenme nihayete ermeden bir daha ne Twitter hesabımı kullanacağım ne de Facebook paylaşımı yapacağım. Bu konuda TBMM’de gündeme gelecek her muhterem ve müstesna kanun teklifine de sonuna kadar destek vereceğim.’ diyerek sosyal medyada mücadele etmek yerine pes etti. Ardından da genel merkez ve Ülkü Ocakları yöneticileri, milletvekilleri de artık twitter kullanmayacaklarını açıkladı. Birçok yönetici ve milletvekilinin sosyal medyayı kullanmayacak olması sevindirici gelişme. IQ' sü tek rakamlı kadrolu yorumcular,  hem sosyal medyayı kullanmasa hem de TV' ye çıkmasalar,  partiye de  millete de en büyük iyiliği yapmış olurlar.

Bir şeyin nasıl yapılacağını bilirken nasıl yapılamadığını ses çıkarmadan izlemek zorunda kalmak, en büyük psikolojik işkencedir. Bu sözde yorumcular yüzünden milyonlar psikolojik işkence çekiyor.

Sık basın açıklaması yapmayan ve sosyal medyayı etkin kullanan Bahçeli' nin sosyal medyaya düzen getirmek yerine sosyal medyadan çekilmesi yanlış. Bilge Lider vatandaşı bilgisinden mahrum bırakarak ne yapmak istiyor olabilir? Sosyal medya ‘ne seninle ne de sensiz' denilecek bir yer. Eksikler giderilir, yanlışlar düzeltilir, haklının hakkı korunur, haksız gerekli cezaya çarptırılırsa sorun çözülür. Çözüm ne kapatmak ne erişimi engellemek ne de başıboş bırakmaktır.

Ak Partili Başbakanından bakanına kadar, valisinden kaymakamına kadar herkes sosyal medyayı överken, ben frensiz hız,  hız değil, kontrolsüz güç, güç değildir diyordum. Ak Parti hükümetleri yasağa karşı olduklarını belirterek Avrupa’ nın bile rahatsız olduğu sosyal medyanın amacı dışında da kullanılmasından rahatsızlık duymak bir tarafa keyif alıyorlardı. Zamanın Başbakanı Erdoğan, İnternette yayınlanan MHP kasetleri için ‘Ne özel hayatı, genel bunlar' diyordu.

Sosyal medya yapanın yaptığının, kapanın kaptığının yanına kar kaldığı bir mecraya dönüştü. Dişi ağıranın ne tüm dişleri  çekilir, ne de başı kesilir. Sosyal medyayı kötü niyetliler de kullanıyor diye erişim yasaklanması, 3. sınıf dünya ülkelerine özgü akıl tutulmasıdır. Okul önlerinde uyuşturucu satılıyor diye okullar mı kapatılacak, kışla önlerindeki yanlışlıklardan kışlalar mı kapanacak? Corona virüse rağmen insanlar önlemini alarak işine gitti, kısıtlamaya gidilmedi.

Sosyal medyada da suçla mücadele yapılmalı, suçu olmayanın erişimi kısıtlanmamalı. Dünya sosyal medya sayesinde küresel, global, evrensel, beynelmilel, uluslararası. Tüm öz kaynaklarını tüketen sermayesiz kalan bir ülke, dış kaynak bulmadan nasıl yatırım yapacak? Özgürlüklerin kısıtlandığı bir yere hangi yatırımcı para getirir. Yaptırım herkese değil suçlulara yapılmalıdır.

Hukuk devletinde bir masumun yanlışlıkla tutuklanmasından daha yeğdir bin suçlunun serbest bırakılması. Ancak diktatörlüklerde bir suçluyu serbest bırakmaktansa bin suçsuzun  tutuklanması tercih edilir.

SAMSUN CORANAYLA MÜCADELEDE ÖRNEK İL

Samsun çok nadir de olsa olumlu yönüyle, coronayla mücadelede övgüyle anıldı. Sağlık Bakanının verdiği bilgiye göre; kurallara uyan iller arasında ilk sıralarda yer aldı. Yapınca oluyor. Maske, Mesafe, Temizlik kurallarına uyalım, kan ve organ bağışında bulunalım, donör olalım, hayat kurtaralım.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


BASINDA BUGÜN
TÜM GAZETELER
yukarı çık