loading...

Samsun merkezli, bölge gazetesi...

  • Dolar
  • Euro
  • GR ALTIN
  • ÇEYREK

  • 07 Temmuz 2020, Salı 10:00
MEHMETAKSOY

MEHMET AKSOY

BAŞKAN! SEN GÜLME, VATANDAŞI GÜLDÜR!

SAMSUN BB Mustafa Demir, gülmeye vaktinin olmadığını belirterek ‘Beni sevecekseniz böyle sevin’ diyerek serzenişte bulunuyor. 

Komedyenler, kendileri gülmez, vatandaşı güldürür. Belediye başkanının kendi yüzünün güleç olmasından çok daha önemlisi vatandaşın yüzünü güldürmesidir. 

Başkan Demir' in gülmemesi önemli değil; mesele, yaptığı uygulamalarla vatandaşın yüzünü güldürmesidir. Güldürme bir tarafa Demir vatandaşı ağlatıyor. 

Başka bir konu da Başkanın Samsunlu olmaması, bence de önemi de sakıncası da yok. Nüfus kayıtlarıyla değil; hizmet kayıtlarıyla bir yerli olunur. Samsun' un hizmet kayıtlarında bir kimse varsa nüfus kayıtlarında nerde olursa olsun o Samsunludur. Samsun’ un hizmet kayıtlarında olmayan bir kimse, 7 göbek nüfus kayıtlarında Samsunlu olsa o Samsunlu değildir. Demir' in Samsunlu ve güleç olmaması sorun değildir. Verdiği sözleri tutmamasının sebebi Samsunlu ve güler yüzlü olmaması mıdır ki bunlar sorun olsun?

Başkan adaylığında Samsun' u ihya edeceğini söylediğinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan' ın ‘Belediyelerin borç batağında olduğuna dair sözlerini  hatırlattık. 

Demir kaynak sorunu yaşamayacağını, hem kendisinin kaynak yaratabileceğini hem Erdoğan' ın özel tercihiyle aday gösterildiği için Cumhurbaşkanınca özel kredisinin de olduğunu söyledi. Bu krediyi rahatça talep edebilmek için  seçilmenin yanında diğer adaylara fark da atması gerektiğini de belirtmişti.

Demir' in isteklerinin de dediklerinin de hepsi oldu.

Demir işe zam yapmakla başladı. Tabii ki personelin maaşına değil. Personelin maaşına yapılan zammı geri aldı. Hava hariç; ekmeğe, suya, ulaşma zam yaptı. Belediye işletmelerinin fiyatlarını enflasyonun üstünde artırdı. Ödenek yokluğundan hayvanat bahçesini kapattı, hayvanları bakılabilecekleri illere gönderdi. Diğer taraftan da hamam, kaplıca kapatarak kendine yakın personele hizmet içi eğitim semineri verdi.

 Demir’ in yaptıkları ‘Cumhurbaşkanının ‘hizmete devam’ dediği hizmetler mi?

Suya önce yüzde 25 sonra da her ay TEFE/TÜFE oranında zam mı yap dedi Erdoğan? Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Maliye Bakanı Albayrak  yana yakıla enflasyonu tek rakamlara indirdik derken hem yüzde 25 hem de TEFE/TÜFE oranında zammın yanında sayaç okuma ücretine birkaç kat  zam yaptıktan sonra yüzün gülse ne olur, timsah gözyaşı döksen ne olur? Tüm  büyükşehirlerde  corona nedeniyle su fiyatları düşürülürken Samsun' da hem fahiş zamlar yapıldı hem de yıllardır temiz içilen su Demir döneminde içilemez hale geldi.. Bugün bile kireç ve klor oranı tartışılıyor. Çaydanlıklar bir haftada kireç kaplanıyor, kısa sürede diş ve böbreklerde taş birikiyor, damarlar yüksek kireçten tıkanıyor. Koroner hastalıklarda sudaki yüksek kireç önemli bir yer tutuyor. Kirli suyu pahalıya içiyoruz, metre mesafe bazında ulaşıma en çok parayı ödüyoruz, pahalı ekmeği yiyoruz 

 Demir ‘Estetik ameliyatı yaptıramam’ diyor ve yaptırmaya da ihtiyacı yok. Sevilmemesinin sebebi kendisinin belirttiği gibi fiziksel değil; yukarda da belirttiğim gibi vaatlerinin tam aksini yapmasıdır.

Demir kendinden öncekilerden daha fazla hizmet yaptığını ileri sürüyor. Çemberde tur bindiren geride görünür. Eski Başkan Yusuf Ziya Yılmaz tur veya turlar bindirdiği için arkada görünebilir. Başkan Demir' le kıyaslandığında bir yere değil birkaç yere heykeli dikilmesi gerekir eski Başkan Yılmaz' ın.

Maske, mesafe, temizlik kurallarına uy, hayatta kal!

Kan bağışla, donör ol, hayat kurtar!


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


BASINDA BUGÜN
TÜM GAZETELER
yukarı çık