loading...

Samsun merkezli, bölge gazetesi...

  • Dolar
  • Euro
  • GR ALTIN
  • ÇEYREK

  • 22 Mayıs 2020, Cuma 10:00
MEHMETAKSOY

MEHMET AKSOY

ÇİFTE BAYRAM KUTLUYORUZ!

Tüm okurlarımızın ve milletimizin Ramazan Bayramı kutlu, hayatları, mutlu, arzuları gerçek ve her şey gönüllerince olsun. Camide teravih kılmadan, ancak anlam ve önemine en uygun bir Ramazan geçirdik ve bir araya gelmeden kutlayacak olsak da iyi bir bayramı hak ettik. Ramazanda sadece zevk ve ihtiyaçlarımızı kontrol altına almıyoruz, aynı zamanda yardımlaşma ve dayanışmayı en yüksek seviyeye çıkardık mümkün olduğunca aç, açıkta kimse bırakmadık.. Yardım kampanyaları, kan, plazma ve organ bağışları sürdü. Hem virüs karşısında müthiş bir disiplin ve iradeyle yasaklara uyuldu, sağlık çalışanların fedakarlığının yanında vatandaşlar da üstün bir performans sergileyince hem coronaya karşı kazanılan zaferi hem de Ramazan Bayramını,  daha önce yazdığım gibi çifte  bayram kutlamayı hak ettik. Herkese kutlu olsun!

PERİNÇEK DİYANETE BAŞKAN OLUR!

Ajan provokatör, yalan üreten ‘fabrikatör’, parayı verenin çaldığı düdük Doğu Perinçek yüzlerce Ülkücünün katledilmesinde, idam edilmesinde önemli rol oynamış; gazetesinde yalan ve iftiralarla Ülkücüleri itham etmiş, hedef göstermiş, adreslerini vermiş ve akabinde ismini verdiği Ülkücüler pusu ve saldırılarda kahpece şehit edilmiştir. 

Ülkücülerin idam kararlarının iddianamelerinin hazırlanmasında ve bu iddialara uygun delil  üretiminde cezaevinde işkence yeri olan Sıkıyönetim Askeri Savcısı Nurettin Soyer’e sahte evrak düzenlemede yardımcı oldu.

İşkenceci komiser Zeki  Kaman, Dürüst Oktay başta olmak üzere yanlarında bulundurdukları polis kimlikli teröristlerle Ankara başta olmak üzere Ülkücülere karşı Türkiye genelinde açılan savaşın en önemli figürü Doğu Perinçek’ti. Perinçek,  1984’te ilk büyük eyleminden 2000’ler

de bitirilene kadar PKK terör örgütünün yanında devletin karşısında yer aldı.  TRT’ deki seçim konuşmalarında ve diğer siyasi liderlerle tartışmalarında hep PKK’ nın dilini kullandı, iddialarını savundu. Terörle mücadele eden asker ve polislerin kimliklerini yayınladı, hedef gösterdi...PKK,’nın  cinayetlerini Türk ordusunun, Türk polisinin yaptığını iddia etti. Diğer siyasi liderler Perinçek' i hiçbir zaman muhatap almadı. Bu nedenle 50 yılda bir arpa boyu yol alamadı. 

Bu konuları daha önce daha ayrıntılı şekilde, Samsun' a uzanan operasyonları da daha önce daha ayrıntılı yazmıştım, başlığa dönelim.

Muhalefet işi gücü bırakmış Perinçek’i ikna etmek için enerji harcıyor. Köre gösterilir, işitmeyene duyurulur, anlamayana anlatılabilir, ancak görmek istemeyene gösterilemez, duymak istemeyene duyurulamaz, anlamak istemeyene anlatılamaz. Bu konuda ayet de var: Gözleri var görmez, kulakları var duymaz... Diye devam eden. Bunlar bilmediklerinden yanlış yapmazlar, ruhlarını şeytana kiraladıkları için, yaptıklarını haklı görürler. Bir de kuklalar kendiliğinden hareket etmez ettirirler. Onların yaptığına değil yaptırana bakacaksınız. İcabet edilecek davet vardır, edilmeyecek davet vardır. Söyleyene bakılarak cevaplandırılacak veya cevaplandırılmayacak söz vardır. 

• Bekri Mustafa Sultan Ahmet Camii'ne imam olmuştu. Kitapsız, makalesiz pedofili profesörler, sözde gazeteciler, cahil moderatörler arasında bu gidişle Perinçek Diyanet İşleri Başkanı olacak. Uzun zamandan beri muhalefet bu kadar dağınık ve etkisiz olmamıştı.  Muhalefet adeta BMW, Ferrari, Porscheler garajda dururken yarışa çakma araçlarla katılıyor. İyi hatipler bile bazen buluşturucuların ((moderatör), bazen yalan makinesi profesörlerin veya provokatörlerin girdabına çekiliyor programı kendileri açısından çekilmez hale getiriyor. 

• Kurban Bayramını da kutlayabilmek için mesafeye dikkat edin! Bu bayram sarılmayın.

• Bayramda da evde kal!

• Kan bağışla hayat kurtar!


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


BASINDA BUGÜN
TÜM GAZETELER
yukarı çık