loading...

Samsun merkezli, bölge gazetesi...

  • Dolar 5.7376
  • Euro 6.3701
  • GR ALTIN 277.11
  • ÇEYREK 453.08

  • 20 Nisan 2019, Cumartesi 10:00
MEHMETAKSOY

MEHMET AKSOY

DEMİR TAVINDA SOĞUTULMAZ; DÖVÜLÜR

Erdoğan, ‘Türkiye İttifak’ı yapma, kucaklaşma, birlik ve beraberliğimizi perçinleme, seçim tartışmalarını geride bırakma, kızgın demiri soğutma zamanıdır.  Türkiye'nin önünde 4,5 yıllık kesintisiz bir icraat dönemi bulunuyor. Ekonomi ve güvenlik başta olmak üzere asıl gündemimize odaklanmamız şarttır.’ ifadelerini Cumhurbaşkanı R.T.Erdoğan imzasıyla paylaştı, Ak Parti Gen Bşk ibaresini kullanmadı.
Yukardaki konuşma sözde değil; özde ve inandırıcı bir şekilde seçim öncesi yapılsaydı ve konuşmaya bağlı kalınsaydı, İstanbul, Adana, Antalya, Mersin illerinde Cumhur İttifakı adayları tartışmasız, yeniden sayıma gerek kalmaksızın belediye başkanı seçilirdi. 
Genel Kurmay’ın ‘Kozmik Odası’na girilirken, tedbir kararı almayan mahkeme,  belediyenin imar işlerine girilmemesi için, tedbir kararı alıyorsa, kızgın demir soğumaz; aksine tavında dövülür, kesintisiz 4,5 yıl icraat da yapılamaz. Milli birlik ve bütünlük sağlanamazsa, kısa bir süre sonra erken genel seçim talepleri yükselecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet(Başkanlık) Sisteminin yeniden onayı, tartışmaya açılacaktır. 
Tüm sendikalara, tüm vatandaşlara eşit mesafede yaklaşılmadan, hak, hukuk, adalet, liyakat tesis edilmeden ‘Türkiye İttifakı’ sağlanamaz. 
Aynı şey yapılırsa aynı sonuç elde edilir. Sebepler değişmeden sonuçlar değişmez. Arzu edilen sonuç için, önce sebepler değişmelidir. Ne aradığını bilmeyen aradığını bulamaz. Kaybedilen kaybedildiği yerde aranırsa bulunur. 
Başkanları değişen belediyelerde istifa eden Memur Sen’ üyelerinin sendikalarından istifa etmelerini eleştiren Erdoğan: ‘En ufak bir savrulmada merkezi bırakıp başka yerlere kaçmayacak.. Hemen anında sendika değiştirmeler, şunlar bunlar. Herkes bir yere savrulmaya başladı. Bu dava adamı olmak değil’ dedi ve memurluklarının alınamayacağını, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu (DMK)’n güvencesinde olduklarını hatırlattı.
Erdoğan, 2 Kasım 2017’de ve daha sonra defalarca 657 sayılı DMK tepeden tırnağa değişmesi gerektiğinin altını çizdi. ‘DMK var olduğu sürece bürokraside arzu edilen türden köklü düzenlemeler yapamazsınız, DMK’nın tamamen değiştirilmesi gerekir. O da tabii ki anayasa değişikliği yetkisi yapabilecek güçte olmakla mümkündür. Temenni ederim ki parlamentoda anayasa değişikliğini yapacak güce sahip oluruz. O vakit bu yönde gerekli adımları atabiliriz.’demişti.
Koruyucu yasaya rağmen, batan gemiyi önce farelerin terk etmesi gibi sendika değiştirenler, koruyucu yasa olmasaydı ne yapardı? Erdoğan, Memur Sen’in desteğiyle Anayasayı değiştirecek gücü elde etseydi, 657 Sayılı DMK da Memur Sen diye bir sendika da kalmazdı. 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık