loading...

Samsun merkezli, bölge gazetesi...

  • Dolar
  • Euro
  • GR ALTIN
  • ÇEYREK

  • 23 Temmuz 2020, Perşembe 10:00
MEHMETAKSOY

MEHMET AKSOY

ESERİNİZLE ÖVÜNÜN, ÖVÜNEBİLİYORSANIZ!

Son 20 yılda Milli Eğitimin Temel Amaçları değiştirildi, insani değerlerin yerini materyalist kazanımlar aldı. Milli ve manevi değerler istismar edildi. İnsan yüce idealleriyle değil; cüzdanının kalınlığı, hırsızlığının hacmi, yolsuzluğunun büyüklüğüyle değer kazandı. ‘Devlet malı yiyen domuz’ sözü ‘yemeyen domuz’ sözüne çevrildi.

Özellikle son yirmi yılın milli eğitim bakanları siz eserinizle övünün, övünebiliyorsanız, utanmıyorsanız! Öğretmenler bakanlarınızın bıraktığı yerden siz başlayın övünmeye övünebiliyorsanız! Günü, ayı, yılı, emekliliği doldurmaktan başka bir amacı olmayan bakanların dümen suyuna giden öğretmenler sizin de katkınız az değil siz de övünün acımasız cinayetlere katkınızdan dolayı.

 Diyanet işleri başkanları, müftüler, imamlar, vaizler, cemaat önderleri, şıhlar, şeyhler, kuran kursu yöneticileri, hocaları, kadrolu TV hocaları, yorumcuları, kamuoyu önderleri övünün siz övünün bu kadın cinayetleriyle. Kadınları döven, işkence yapan, tecavüz eden, kesen, yakan, boğanların anne ve babaları siz çocuklarınızla ya övünün ya da dövünün. Sessizce seyretmeyin! Olanı, biteni seyreden elinden geleni yapmayanlar da cinayete ortaktır. Kartopunun yuvarlanarak çığa dönüşmesi, durgun suya atılan taşın meydana getirdiği halkaların giderek suyun yüzeyini kaplaması gibi tehlike her geçen gün büyüyor ülkeyi kaplıyor.

Muğla’da, 5 gündür kayıp olarak aranırken cinayete kurban gittiği ortaya çıkan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in, 2015 yılında Mersin’de tecavüze uğradıktan sonra öldürülen Özgecan Aslan’ın ardından 'Bir türlü geçmiyor, sanki kız kardeşimin başına gelmişçesine canım acıyor, içim parçalanıyor. Nice Özgecanlar gitti, artık yeter. Adi köpekler böyle şerefsizler asılmalı ' mesaj paylaşmıştı. Paylaşımı da başına gelenler de yürekleri yaktı.

TTK BAŞKANI AZLEDİLEMEDİ, İSTİFA ETTİ!

Türk Tarih Kurumu Başkanı Ahmet Yaramış 15 Temmuz ile ilgili "Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş, nedamet duyan kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kazanmamız gerekiyor" sözleriyle büyük tepki çekince görevinden istifa etti. Yaramış açıklamasında uzun uzadıya ‘Darbeye karışmış’ kişilerden söz ettiği halde tepkiler üzerine ‘karışmamış’ yerine yanlışlıkla ‘karışmış’ ifadesini kullandığını belirtmiş, Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, ‘İstifa söz konusu’ değil demişti. Ben artık istifa da yetmez azledilmeli demiştim. Cumhurbaşkanı azli göze alamamış olacak ki istifa tercih edildi.

MHP SEÇİLMİŞLERİ İHRAÇ EDİYOR!

Hükümette her atamanın arkasında doğru veya yanlış bir grup var! Onun için Türk Tarih Kurumu (TTK) , Kızılay, Diyanet İşleri Başkanı gibi atanmışlar hatalarından dolayı görevlerinden alınamazlarken, MHP’de seçilmiş milletvekilleri, Ak Parti ile ilgili haklı eleştiriler yüzünden parti disiplinine aykırı davranmaktan partiden ihraç edilebiliyor. MHP Grup Başkanvekiliyken ‘parti disiplinine aykırı hareket ettiği’ gerekçesiyle MHP’den ihraç edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta’dan sonra şimdide fındık taban fiyatını düşürmek için rekoltesini yüksek gösteren Tarım Bakanını eleştirdiği için MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt partiden ihraç edilecek. Milletvekili seçmeninin derdine derman veya tercüman olduğu için partiden ihraç edilirse o partiye seçim de seçmen bir daha oy verir mi? Vekil seçmene sahip çıktığı için, kurban ediliyorsa, yetki eline geçtiğinde bunun hesabını sormaz mı? Sorar. Er veya geç ki bana göre er hem de çok erken sandık seçmenin önüne konacak, yapılanlar unutulmadan konacak sandık seçmenin önüne. Nihai kararı seçmen vereceğine göre seçmeni kim yok sayarsa ki burada Tarım Bakanı yok sayıyor, cezalandırılması gereken Enginyurt değil; Tarım bakanı Bekir Pakdemirli’dir, onun yerine Enginyurt’un cezalandırılması, ‘Tuvalet kağıdı kalmadı, zımpara kağıdı verelim’ demektir.

SOSYAL MEDYAYA ERİŞİM MESELESİ?

Sosyal medyaya erişim Türkiye’de olduğu gibi, Avrupa ve ABD’de de sorun olmaya devam ediyor. Sosyal medya şirketleri Türkiye gibi ülkeler üzerinden yüksek gelirler elde ettikleri ne vergi veriyor ne de hesap veriyor.  Kendileri de kullanıcıları da hesap vermiyor. Sahte, fake hesaplarla insanlar kandırılıyor, dolandırılıyor, pedofililer çocuklara musallat oluyor, erkekler kadın, kadınlar erkek diye kendilerini tanıtıyor. Sahte kimliklerle katiller, caniler evlerin en mahrem yerlerine kadar girebiliyor. Kanallar kanalizasyona dönüyor. Göz gözü görmüyor, söz sözü tutmuyor.

Sitelere vatandaşlık numarasıyla girilmesine karşı çıkanlar olsa da bence gerçek ismin kullanılması da zorunlu olmalı. Sadece devletin ulaşması yetmez, vatandaş da karşısındaki kişi gerçek kimliğiyle tanımalı. Sahte klavye kahramanlarının maskeleri de takkeleri de indirilerek teşhir edilmelidirler. Bu nedenle erişimin engellenmesi yanlış, ancak mali ve adli denetimin getirilmesi gerekli ve doğrudur.

Maske, mesafe kurulana uyun, kendinizi ve sevdiklerinizi koruyun! Kan bağışlayın, donör olun, hayat kurtarın, insanlığı kurtarın! Kızılay başkanın değil Türk milletinindir.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


E E 31.07.2020 13:01

Ordan gazete köşesinden makale yazmak kolay.Bende yazıyla çok şeyi eleştirip kurtarabilirim.Ama taşın altına elini koyan gazeteci var mı?Güç kimdense siz gazetecilerde ordasınız.Bütün meslek gruplarına sallarsınız eleştirip yerden yere vurursunuz.Sizden birileri eleştirilip ,yerden yere vurulunca ayağa kalkar her türlü propagandayı ya köşenizden ya da medya aracılığı ile yaparsınız.Taşın altına elini koymayıp , sadece eleştirenlerin hiç bir şey söylemeye hakkı olmaz.

BASINDA BUGÜN
TÜM GAZETELER
yukarı çık