loading...

Samsun merkezli, bölge gazetesi...

  • Dolar
  • Euro
  • GR ALTIN
  • ÇEYREK

  • 24 Temmuz 2020, Cuma 10:00
MEHMETAKSOY

MEHMET AKSOY

SAÇA, BAŞA DEĞİL; RUHA DOKUN BAŞKAN!

Samsun BB Mustafa Demir, corona salgınına rağmen çocukların başını okşadığı resimleri paylaşıyor.  Çocukların da velilerin de böyle günlerde saçı değil ruhu okşanmalıdır, saçlarına değil ruhlarına dokunulmalıdır.  Çocuklara yeşil alanlar ayrılmalı, oyun parkları, hayvanat bahçesi yapılmalı, temiz ve ucuz su içirilmeli! Temiz hava solutulmalı, ulaşım hızlı, güvenli ve ucuz olmalı! Yemek masasındaki ekmeğe el uzatılmamalı!

 Su yarı fiyatına hatta bedavaya verilirken Samsun’da birkaç çeşit zam yapılmamalı. Şehrin havası, suyu kirli, çocukların yeterince yeşil alanı, oyun parkı, hayvanat bahçesi yok. Sokaklarda çeşme yok. Bir tarafta çocuklara kara kapkara bir tablo çizilmiş Samsun’da, diğer tarafta başkan coronaya rağmen çocukların saçlarını okşuyor. Bilmeyen ‘Ne babacan başkan!’ der de Samsun’da başkanı bilmeyen yok ki.

Ne çocuklar ne de anne ve babaları için iyi bir şey yapılıyor. Yapılması gereken hiçbir şey yapılmazken, yapılmaması gerekenlerin hepsi yapılıyor. Bu şartlarda çocuğun saçına dokunmak; kirli eli saça silmek ya da sevmediği halde seviyormuş gibi görünmek değil de nedir? Başkan! Sevgi bir kuru ifade değildir, sevmenin gerekleri, bir bedeli vardır, o gerekler yerine getirilmeden ‘seviyorum demek’ bir anlam ifade etmez. Sevginizi önce icraatlarınızla sonra söz ve tavırlarınızla gösterin!

Hayvanlar da çocuklar da kandırılamaz, onlar kendilerini gerçekten sevenleri bilirler ve seveni ve sevmeyeni ayrıt edebilirler. Büyükler bazen şartların gereği, bazen iki yüzlülükten sevmedikleri halde seviyor görünebilir ve aldatabilir. Ancak çocuklar sevmeden seviyor gibi görünmez ne kandırırlar ne de kandırılabilirler, kandırmazlar ve kandırılamazlar,  gerçekten sevdikleri için, gerçekten seveni de sevmeyeni de tanırlar. 

DEMİRTAŞ SABIR TAŞINA ÇEVİRDİ!

İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş kafaya koymuş parti değiştirecek, ancak nereye gideceğine karar verememiş olacak ki bu konuda anket yapmış, vatandaşa ‘Ne yapayım? Nerelere gideyim’ demiş. Kalırsa kredi, giderse itibar yok. ‘Gitmek mi kalmak mı zor?’ diye kendine ve çevresine soruyormuş. İYİ Parti kongresi, MHP kongresi derken, başka partiye geçmek için ne zamana ne partiye karar verebilmiş, bu nedenle vatandaşa sormuş.

‘ÜLKÜCÜ İYİ PARTİ’DE DURMAZ!’
Demirtaş, "İYİ Parti binasında aday gösterildiğimde oradaki arkadaşlarımız bana ‘Başkanım siz her yerde Ülkücüyüm diyorsunuz yarın seçimi kazandığın zaman burada durmayacaksın gibi durum var’ dediler. ‘Gidecek misin?’ diye sordular. Ben İYİ Parti’ye misafir olarak geldim'. Misafir olarak buraya geldiğimde kendine kendime şunu söylemem lazım: Öyle bir ortam bulmalıyım ki kendime zaten burası benim evimmiş diye söylemem lazım. Bu misafir ne zaman gidecek diye gözlerseniz ben zaten orada durmam dedim.’ diyor.

 Demirtaş belli ki gitmeyi kafaya koymuş, ancak dönek durumuna düşmemek için çam devirmek bir tarafa ağaç katliamı yaparak gidiyor. İYİ Partililerin bu konuda söyleyecekleri çok şey olmalı. ‘Kredi alamadım, yeterince meclis üyem yok’ diyebilecekken,  İYİ Parti’yi suçlayarak, kendisine orada yaşama hakkı verilmediğini ileri sürerek gitmesinin an meselesi olduğunun işaretini veriyor.

Vatandaş ‘Bu saatten sonra nereye gidersen git’ demiş herhalde ki Hocanın evindeki hırsız gibi ne gidiyor ne de kalıyor. Ankete rağmen Demirtaşa’ın kafası netleşmemiş. Hocaya eşi ‘Eve gelecek misafirlerin hangisine görünüp hangisine görünmemesi gerektiğini’ sormuş. Hoca da ‘Bana görünme de kime görünürsen görün’ demiş. Hoca böyle söylemez de rivayet böyle; temsilde hata olmaz.  Böyle giderse vatandaş ‘bize gelme de nereye gidersen git’ diyebilir. Vatandaşa gidemeyen hiçbir yere gidemez. Dertler kafadadır gidilen yere kafa bırakılarak gidilemeyeceğine göre, dertler de beraber götürülür. Demirtaş paranın kokusunu almış, akacak kan damarda, göz dikilen para kasada durmaz artık. İnsanlar yaşlandıkça duygusallaşıyor.

Maske, mesafe kurulana uyun, kendinizi ve sevdiklerinizi koruyun! Kan bağışlayın, donör olun, hayat kurtarın, insanlığı kurtarın! Kızılay başkanın değil Türk milletinindir.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


BASINDA BUGÜN
TÜM GAZETELER
yukarı çık