loading...

Samsun merkezli, bölge gazetesi...

  • Dolar 7.4843
  • Euro 9.0427
  • GR ALTIN 441.99
  • ÇEYREK 725.66

  • 12 Mayıs 2020, Salı 10:00
MEHMETAKSOY

MEHMET AKSOY

TÜRKSÜZ TÜRKİYE

1944’te Türklüğün yargılanmasına karşı gösterilen coşkulu kitlesel tepkiden dolayı 3 Mayıs’ta Türkçülük Bayramı  kutlanmaktadır. Bugün Türklüğün karşılaştığı tehdit 1944’ten daha büyüktür. Dünyanın önünde saygı ile eğildiği Türk milleti yok sayılırken, laboratuvarlarda yapay bir Kürt milleti yaratılıyor. Bundan da kötüsü, bu yapay milleti hem siyasi hem de silahlı propaganda yapabilen  örgütler temsil ediyor. Bir taraftan yeni, yapay bir ırk yaratılırken diğer taraftan kontrolsüz göçle millet başkalaştırılıyor. Vatan savunması angaryaya dönüştürülerek tehlikeye sokuluyor.

HDP, BDP, DEHAP v.b. partiler PKK' nın silahlı, Batı' nın maddi ve manevi desteğiyle iki tarafı keskin kılıç gibi hep kesti, hep kazandı. Yapılan yanlışlıklar Türkiye' nin bir bölümünde Türk ve kendini Türk hissedenlerin yok sayılmasına ve edilmesine neden oldu. Normal anormale, anormal da normale dönüştü.

Osmanlı' da Türklerin saraydan ve yönetimden uzaklaştırılarak cepheye gönderildiği gibi Türkiye’ de de Türkler veya kendini Türk hissedenler etkin görevlerden uzaklaştırılarak yerlerine Türk düşmanları yerleştiriliyor. Türksüz Osmanlı' nın ihanete uğraması ve dağılması gibi Türkiye de Türksüzleştirilerek yıkılmak isteniyor. Türk Tarih Kurumu Başkanlığı’na, Ensar Vakfı yöneticisi Ahmet Yaramış’ın atanması bu planın bit parçası gibi görünüyor. Tarihini bilmeyen geleceğini doğru planlayamaz.

Siyasi, askeri,  dini, edebi ve sanat alanında tanınmış yüzlerce şahsiyetten bazılarının Türkler için söyledikleri:

William Martin

‘Üç-dört yüzyıl önce her kudreti ve her milleti yenen Türkler, şimdi de silinmez hatıralarıyla her teşebbüsü sendeletiyorlar. Hemen her yürekte bu korkuyu seziyorum. Demek ki yalnız Türkleri değil, onların tarihini de yenmek lazım. Bu durumda ben, Türklerin düzinelerle milleti idare etmelerindeki sırrı da anlıyorum. Onlar milletleri bir kere yeniyor fakat kazandıkları zaferleri ruhlara ve nesillere nakşedebiliyorlar.’(Milli tarih bilinci bunun için yok ediliyor)

M. Montecuccoli (Avusturyalı Komutan)

Tek eksiklik; iyi bir yönetici!

(Ünlü Tarihçi) Hammer.

Türk, Heredot'tan, Tevrat'tan çok eski yüzyılların tanıdığı bir ulustur. 

İngiliz Biyograf Mulman

‘Eğer Türkler bir gün zora düşerse, bu iyi bir komutan, yönetici eksikliğinden olacaktır’ diyor.   ‘Bence insanlığa şeref veren Türk Milleti'nin düşmanı olmak insanlığın düşmanı olmaktan farksızdır. Türkler bir ırk ve bir millet olarak yeryüzünün en şerefli insanlarıdır.

(La MARTİNE, Fransız edebiyatçı ve siyasetçi)

 İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler"

Tasso-İtalyan Şair

‘Bütün milletler arasında en namuslu ve dostluk kurmada tereddüt edilmeyecek olan yalnızca Türklerdir. Henüz yabancı tesiri altında kalmamış olan bir köye gidecek olursanız; gerçek misafirperverliğin ne demek olduğunu orada görüp öğrenirsiniz.’

İbn-i Hassul

‘Şecaat ve cesaret bakımından Türklerden üstün; büyük hedeflere ulaşmak bakımından da onlardan dirayetli hiç bir kavim yoktur.

Cenab-ı Hak onları aslan sıfatında yaratmıştır.’

Pierre Loti

Türk, asillerin asilidir. Yapma olmayan, gösterişi bulunmayan bu pek yüce asalet ona tabiatın hediyesidir.

Lady Mary Wortley Montagu

Türk kadınlarının en büyük süsü Türk oluşlarıdır. Onlar süslenmek için elmas veya zümrüt takınmıyorlar, belki üzerlerinde taşıdıkları o taşları süslemiş ve kıymetlendirmiş oluyorlar. Çünkü her Türk kadını canlı bir inci ve paha biçilmez bir pırlantadır.

William Pitt (İngiliz Devlet Adamı)

Türklerin biricik sevdikleri şey hak ve hakikattir. Ve hiçbir haksızlık yapmadıkları halde haksızlığa uğramışlardır.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık