loading...

Samsun merkezli, bölge gazetesi...

  • Dolar
  • Euro
  • GR ALTIN
  • ÇEYREK

  • 12 Kasım 2019, Salı 10:00
MEHMETAKSOY

MEHMET AKSOY

Y.YILDIRIM DOLMUŞA GELİYOR!

Yılport Holding ve Yılport Samsunspor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım, uçak sahibi olduğu halde dolmuşa biniyor veya geliyor. Sosyal medyayı sık kullanan Yıldırım zaman zaman pohpohlanarak olumsuz sonuçlara yönlendiriliyor, zaman zaman da kışkırtılarak gaza getiriliyor, sakin ve serinkanlıyken kızdırılarak kolayca isyan edebilecek hale geliyor, bazı durumlarda bazı kişilere karşı irrite ve ajite ediliyor, hoşlanarak yaptığı işten hoşnutsuzluk duymaya başlıyor, isyan edebilecek hale geliyor.

Dünyada 4 milyar sosyal medya kullanıcısından yazdığını bilen de bilmeyen de var, sırf ajite ve irrite etmek için yazan da hiç aidat ödemediği halde yıllardır delegeliğini sürdüren de var. Hayatında Samsunspor’a 25 kuruş katkısı olmayan da yazar ömrünü kulübe adayan da yazar. Bir kişiyi muhatap alırken bir sözüne bakılır söz mü diye bir de kim olduğuna bakılır adam mı diye. Önüne geleni ikna etmeye çalışan, karşısındakini kendi düzeyine çıkaramaz, ama belirli bir süre sonra onun düzeyine düşer. Cahille tartışılırsa uzaktan bakan tartışanlardan hangisinin cahil olduğunu fark edemez.

Samsunspor şanlı mazisiyle markadır. Nitelik sorunu olsa da nicelik olarak muhteşem bir taraftarı var. İsmail Uyanık, yazarsak malumun ilamı olacak marka bir yönetici, Yüksel Yıldırım marka bir işadamı; helvanın girdileri; un var, yağ var, şeker var. Helva niye mi yok? Kaybedilen, kaybolduğu yerde aranırsa bulunur. Evin bodrumunda kaybolan, aydınlık diye sokakta aranırsa bulunamaz.

Zarar eden fabrikanın patronu müdürü değiştirir. Patron her ziyaretinde muhasebede, üretim kısmında, pazarlamada müdürün harıl harıl çalıştığını görür ve zararı düzelttiğini zanneder. Yıl sonu daha çok zarar ettiğini görünce bir kez daha müdür değiştirir. Patron her ziyaretinde yeni müdürü makamında görünce ‘Şimdi iflas ettik’ der ama sene sonunu bekler ve düşündüğü gibi olmadığını, fabrikanın kara geçtiğini görür.

Müdüre ‘senden öncekiler harıl harıl çalışırken, sen her zaman müdüriyette oturuyordun, nasıl oldu da bu başarı geldi’ der. Müdür fabrikanın beynidir, hangi organa giderse o organ çalışır, ancak diğerleri çalışmaz. Yerinde durursa tüm organlar çalışır. Başarı isteniyorsa herkes kendi yerinde duracak ve işini eksiksiz yapacak ve sonucu görmek için yılsonunu bekleyecek. Göz olanı, akıl olacağı görür.

Samsunspor bu oyunuyla doğrudan 1.lige zor çıkar, ancak play- off şansı en yüksek takım. Diş ağrıyorsa çekilir, böbrek ameliyat edilir, hastanın başı kesilmez.

SAMSUN’DA HAKİM VAR!

Yargı Çarşamba’da yapımına başlanan Biyokütle elektrik santraline ‘dur’ dedi. Santral her yere yapılabilir, ancak 1. sınıf tarım arazisi; alüvyon ovalarında ancak tarım yapılabilir. Sadece Samsun’un değil; bölgenin ve Türkiye’nin geleceği olan bu ovaları yanlış uygulamalarla kaybedersek, Samsun yaşanmaz hale gelecek, yarın doğru tarım politikaları uygulanacak alan kalmayacaktır.. Hz Ali ‘Devletin dini adalettir’ derken, Nizamülmülk ‘İnançsız yaşanır, ancak adaletsiz yaşanmaz’ diyor. Haklının hakkını, haksızın cezasını almadığı bir sistemde milletin hayatını ebediyen sürdürmesi mümkün değildir. Türk milleti için de yabancı yatırımcı için de yargıya güven oluşturulması açısından bu karar hayati önem taşıyor. Dünyanın imrenerek söylediği  ‘Yukarda Allah (cc), Berlin’de, hakim var’ sözünü ‘Samsun’da hakim var’a dönüştüren, Türk milleti adına karar veren hakimi kutluyor, kendilerine sağlıklı ömür diliyorum.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


BASINDA BUGÜN
TÜM GAZETELER
yukarı çık