loading...
Samsun
DOLAR8.4141
EURO10.0225
ALTIN494.80

SEO Nedir ve SEO Paketleri Almanın Faydası

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SEO Nedir ve SEO Paketleri Almanın Faydası
Abone ol

SEO "search engine optimization" ifadesinin kısaltılmış halidir ve en genel şekliyle arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. Bundan kısa bir süre öncesine kadar çok az sayıda kişi tarafından bilinen SEO kavramı günümüzde özellikle internet üzerinden satış yapmak isteyen firmaların çoğalması ile çok daha fazla bilinen bir kavram haline geldi. Genel olarak SEO, internet sitelerinin arama motorlarına uygun bir form kazanması ve aynı zamanda arama motorlarında çok daha üst sıralarda yer alması amacıyla yapılan bir dizi çalışmadır. Çok sayıda kişinin bu çalışmalarla tanışması SEO paketleri ile oluyor. Genellikle herhangi bir internet sitesinin arama motorlarında bazı kelimelerde daha üst sırada konumlanması için yapılan bir çalışma olduğu düşünülse de söz konusu çalışma SEO projelerinin sadece bir bölümüdür. Aynı zamanda bu çalışmalar kimi zaman SEO paketleri dışında kalabildiği gibi kimi zaman hazırlanan ve paket halinde sunulan hizmetlerin kapsamına dahil edilir. Aslında SEO çalışmalarının temel amacı internet sitesinin iyileştirilmesi ve arama motorlarının algoritmaları çerçevesinde iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilecek forma kavuşturulmasıdır. Bu amaca ulaşmak için öncelikle internet sitesinin SEO uzmanları tarafından mercek altına alınması ve ihtiyaçlarının net bir şekilde belirlenmesi gerekiyor. Ardından internet sitesinin ihtiyaçlarını karşılayacak çalışmalar projelendirilir ve hayata geçirilir. İşte bu noktada devreye SEO paketleri girebiliyor. İnternet sitesinin ihtiyaçlarının karşılanması için yapılması gereken çalışmalara tek tek satın almak çok daha yüksek bir maliyet gerektirebilir. Oysa bu hizmetleri paket halinde satın almak daha ekonomik bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

SEO Paketi Nedir?

Öncelikle SEO paketleri birbirinden farklı hizmetleri kapsayabilir bilgisini aktaralım. Hangi SEO ajansından bu paketleri satın aldığınızda bağlı olarak SEO paketlerine dahil edilen hizmetler de değişkenlik gösterebiliyor. Genel olarak internet sitesinin analizi, internet sitesine gelen ve giden bağlantılar, sitenin içerikleri ve tasarımı, sosyal medya optimizasyonu, rekabet analizi gibi hizmetler hazırlanan paketlerin kapsamında alınıyor. Bununla birlikte sadece iki ya da üç farklı hizmeti kapsayan SEO paketleri ile de karşılaşabileceğinizi belirtelim. Bu hizmetleri paket halinde satın aldığınızda çalışmaların belirli bir proje çerçevesinde gerçekleştirilmesi de mümkün olur. Bu sayede internet sitesinin daha fazla sayıda ziyaretçiye kavuşması mümkün hale gelecektir. Bununla birlikte arama motoru sıralamalarında internet sitesinin daha üst noktalarda konumlanması, söz konusu web sitesinin organik trafiğinde olumlu yönde hatırı sayılır bir değişimi beraberinde getirebilir. Artık internet sitelerine doğal yoldan popülerlik kazandırmak çok mümkün olmuyor. Bu nedenle SEO çalışmalarına istisnasız tüm internet sitelerinin ihtiyacının olduğunu belirtebiliriz.

SEO Paketleri Almalı mıyım?

SEO çalışmaları internet üzerinden yüksek satış rakamlarını yakalamak isteyen tüm internet siteleri için bir seçenek olmaktan çıkıp zorunluluğa dönüştü. Artık arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak için SEO çalışmalarının yapılması ve internet sitesinin arama motorlarının taleplerine uygun bir form kazandırılması gerekiyor. Dolayısıyla tüm internet sitelerinin artık SEO paketleri konusuna daha sıcak bakmasının vakti geldi. Doğru bir şekilde planlanmış olan SEO paketleri internet sitenizi arama motorlarında daha üst noktalara taşımakla kalmaz, aynı zamanda sosyal medya üzerinden de çok daha fazla sayıda ziyaretçi çekmenize de olanak tanıyabilir. Profesyonel SEO ajansları tarafından hazırlanan bu paketlere pek çok farklı hizmet dahil edilebiliyor. Bu hizmetler hangi arama motoru optimizasyonu ajansını tercih ettiğinize bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte genellikle en temel hizmetleri kapsıyor. Bunlara şu örnekleri verebiliriz:

•    İnternet sitesi analizi
•    Rakip analizi
•    Sosyal medya optimizasyonu
•    İnternet sitesinin tasarımı, görselleri ve içerikleri
•    Backlinkler
•    Keyword çalışması

Bunlara ek olarak sosyal medya ve Google Adwords reklamları gibi düşük maliyetli reklam çalışmalarının dahil edildiği SEO paketleri de karşınıza çıkabilir. Önemli olan bu paketler arasından seçim yaparken internet sitenizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmanızdır. Çünkü genellikle söz konusu paket seçenekleri arasında çok ciddi fiyat farkları olmuyor. Ayırdığınız bütçeye biraz daha ilave yaparak internet sitenizin tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir paket tercihinde de bulunabilirsiniz.

Yeni Açılan Bir İnternet Sitesi İçin SEO Paketi Alınır mı?

SEO ajansları tarafından hazırlanan SEO paketleri arama motorlarının tüm kriterlerine ve değişen son algoritmalarına uygun olarak hazırlanıyor. Bu nedenle yeni açılan bir internet sitesi için de rahatlıkla söz konusu paketlerden satın alabilirsiniz. Genellikle belirli bir süre yayında kalmış olan internet sitelerine yönelik bir hizmet olduğu düşünülse de bu paketler ile satın alınan hizmetler yeni açılan internet siteleri için de son derece faydalı olabiliyor. Hatta internet sitesi açılır açılmaz bu paketlerden faydalanmak son derece olumlu sonuçlar doğurabilir. Bu noktada bilinmesi gereken önemli bir unsur var. SEO çalışmaları anında sonuç verebilen çalışmalar değildir. Bu nedenle faydalarını görebilmek için 30 ila 45 gün gibi bir süre boyunca beklemeniz gerekiyor. Yapılan çalışmaların neticesi ancak bu sürenin sonunda raporlanabilir ve tarafınıza rapor olarak sunulabilir. Arama motoru optimizasyonu çalışmaları özellikle uzun vadede faydalarını çok daha net bir şekilde görebileceğiniz dijital çalışmalardır.

SEO Paketleri Neleri İçeriyor?

Günümüzde ticaretin nabzı artık internette atıyor. Ürün ve hizmetlerini internet üzerinden satışa sunan firmaların sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu durum rekabetin sanal ağda çok daha çetin koşullara kavuştuğu anlamına geliyor. Dolayısıyla "rekabette ben de varım" diğer firmaların artık arama motoru optimizasyonu çalışmalarına daha sıcak bakması gerekir. Bu noktada devreye SEO paketleri giriyor. SEO çalışmaları ile bazı anahtar kelimelerde web sitenizin çok daha üst sıralarda yer alması mümkün olabilir. Arama motoru sıralamalarında daha üst sırada yer almanız daha fazla sayıda kişiye ulaşmanız anlamına geliyor. Böylelikle ürün ve hizmetlerinizin satışının artmasının kapıları da aralanmış olur. Hedef kitlenize kolaylıkla ulaşabilirsiniz ve potansiyel müşterilerinizi SEO paketleri ile reel müşteriye dönüştürebilirsiniz.

SEO Paketlerinin İnternet Sitelerine Faydası Ne?

SEO ajansları tarafından hazırlanan SEO paketleri internet siteniz için yapılması gereken çalışmaları tek bir paket halinde satın almanızı sağlıyor. Bu sayede SEO çalışmaları için ayırmanız gereken bütçeden hatırı sayılır bir tasarruf elde edebilirsiniz. Daha düşük bir bütçeyle internet siteniz üzerinde iyileştirme çalışmalarının yapılması mümkün olur. İnternet siteniz üzerinde yapılan bu iyileştirme çalışmaları kullanıcı deneyimleri üzerinde olumlu bir yansıma yapacağı için bu açıdan da arama motoru optimizasyonu çalışmalarının faydasını görebilirsiniz. Bununla birlikte rakiplerinizin SEO çalışmaları yaptırıyor olması bile başlı başına rotanızı SEO paketleri yönüne çevirmeniz için yeterli bir nedendir. Rakiplerinizden bir adım ileride olmak istiyorsanız çağa ayak uydurmak ve artık siz de internet sitenizin arama motorlarının algoritmalarına uygun hale gelmesini sağlamalısınız. Dolayısıyla bir SEO ajansından hizmet almanızın vakti çoktan geldi!

SEO Paketlerinin Kapsamı

SEO paketlerinin hangi hizmetleri içerdiği ise en çok merak edilen unsurlar arasında yer alıyor. Ancak bu paketlerin hangi SEO ajansından satın aldığınıza bağlı olarak kapsadığı hizmetler bakımından değişkenlik gösterdiğini belirtmek lazım. SEO ajansları genellikle en çok ihtiyaç duyulan hizmetleri kaplayacak şekilde SEO paketlerini hazırlıyor. Bu hizmetlere örnekleri verebiliriz:

•    Site analizi
•    Rekabet analizi
•    Makale tanıtımları
•    Özgün makale
•    Link inşası
•    Sosyal medya tanıtımları
•    Dizin ekleme
•    Düzenli olarak raporlama
•    Anahtar kelime

Tüm bunlarla birlikte bazı ajansların yükselme garantisi de sunduğunu belirtmek gerekiyor. Ancak yükselme garantisi içeren SEO paketleri fiyatının bir miktar daha fazla olduğunu da belirtmekte fayda var. Eğer böyle bir garanti istiyorsanız biraz daha yüksek bir bütçe ayırmanız gerekebilir


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hayatını kaybeden Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ilk başkanı Ekrem Barışık kimdir?Önceki Haber

Hayatını kaybeden Bursa Büyükşehir Beled...

TSK için üretilen nano teknoloji kamuflaj kıyafetlerini çalan hırsızlar jandarma ve MİT'in operasyonuyla yakalandıSonraki Haber

TSK için üretilen nano teknoloji kamufla...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar