loading...
Samsun
DOLAR8.5505
EURO10.1448
ALTIN496.82
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

DURMAK YOK

AK Parti’nin sloganı, durmak yok yola devam şeklindeydi, ancak kelimeler değişti son zamanlarda. “Yola devam” yerine “zamma devam” kelimeleri geliverdi. İktidar partisi en azından verdiği sözlerin “devam” tarafını tutuyor. Tutuyor da iktidar maaş zamlarına kaşıkla yaptığı zamları kepçeyle geri alıyor.

Artık vatandaş bıktı, tam sesini çıkarmaya başlayacaktı ki önüne sınır ötesi harekâtı taşı konuldu.

Asker sınır ötesinde teröristleri temizleme uğraşı içindeyken vatandaş açlığını unutacak sanılıyor. Ancak hesap yanlış yapılıyor, insan açlığını bir türlü unutamıyor. Sürekli yapılan zamlara da yavaştan sesler yükselmeye başladı. Köprü, otoyol, elektrik, doğalgaz ve daha nice kalemlere zamlar yağmur gibi yağıyor, ekonomimizin dibe vurmakta olduğunu da kimse dillendiremiyor.

Yoksa hemen vatan haini olarak yaftalanmak var, sonra da atılan çamuru temizlemek çok zor. Samsun Büyükşehir Belediyesi de durmadan zamları sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Samsun’da insanların hayat şartlarını kolaylaştıracak hangi işleri yapıyor bileniniz var mı, yoktur elbet, çünkü böyle bir çalışma yok.

Büyükşehir Belediyesi yeni hizmetler yapacağına eskileri yıkıp yerine yeni bir şeyler yapmayı vatandaşa hizmet etmek sanıyor.

Bunlardan birisi de Bankalar Caddesinde bulunan Anakent İş Merkezinin yıkımının gündeme getirilmesi var. Burası yıkılacak ve yerine otopark yapılacakmış. Böylece de kent merkezindeki otopark sorunu çözüme kavuşacakmış…

Ne iyi değil mi, başkasının yaptığını yık, yerine otopark yap sorunları çözüyorum de…

Bu davranışlar bana bilinen bir Nasreddin Hoca fıkrasını hatırlattı. Bir genç Nasreddin Hoca'ya gidip sormuş: Hocam tuvalette sakız çiğnemek günah mıdır?

Hoca "Hayır, değildir" demiş ve sonra da devam etmiş: Ancak sen yine de çiğneme. Görenler  çok yediğini sanırlar…

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar