loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
M. EMİN ÇEKİÇ

M. EMİN ÇEKİÇ

Mail: ecwebsamsun@gmail.com

İNTERNET ÜZERİNDEN ÇEVİRİ YAPARAK PARA KAZANMAK

İşsizliğin had safhada olduğu ülkemizde birçok üniversite mezunu bile işsiz kalmaktadır. İşte tam da bu noktada sizin için güzel bir iş fikrimiz bulunmaktadır. Freelance ve homeoffice çalışmak tam da size göre bir iştir. Dilediğiniz her yerden bir bilgisayar ve internet bağlantısının olduğu her yerden çalışma imkânına sahipsiniz.

Teknolojik araçların gelişmesiyle her ne kadar günlük hayatımızda bir çevirmene ihtiyaç duymasak da bazı belgelerin kaynak dilden başka dile çevrilmesi için bir profesyonele ihtiyacımız oluyor. Eğer bir çeviri firması ile çalışmak da istemiyorsak tam da burada freelance çalışan çevirmenler işin içine giriyor.

İnternette çevirmenleri ve işverenleri bir araya getiren birçok platform var. Bu platformlara kayıt olarak, bildiğiniz dillerde çeviri yapabilir ve zaten bildiğiniz yabancı dili de geliştirebilirsiniz. Bilgi ve tecrübenizin çok önemli olduğu bu işten para kazanmanızı referanslarınız ve özgeçmişiniz de bir o kadar önemli.

Freelance olarak tercüme işi yapmak için ana diliniz yanında farklı bir dili ana dil seviyesinde biliyor olmanız yeterlidir. Çeşitli tercümanlık bürolarına başvurarak şansınızı deneyebilirsiniz. İşe kabul edildiğinizde tercüme yapacağınız evraktaki boşluksuz karakter sayısına göre ücret alacaksınız. Karakter birim fiyatını siz belirleyerek aylık gelirinizi de siz belirlemiş olursunuz.

Freelance çevirmenlik ile ilgili işinize yarayabilecek bazı platformlar;

Bionluk.com; yerli bir girişim olan Bionluk, freelancer olarak çalışmak isteyen herkesi bünyesine kabul ediyor. Bu siteye üye olarak çevirmenlik ilanınızı verebilir ve kazanç elde edebilirsiniz.

Protranslate.net; yine yerli bir girişim olan Protranslete sitesinde tercümanlık yaparak para kazanmanız mümkündür. Bunun için sitede bulunan tercümanlık başvuru formunu doldurup çalışmaya başlayabilirsiniz.

PeoplePerHour.com; “saat başı insan” gibi oldukça ilginç bir isme sahip olan web sitesi, tercüme yaparak para kazanabileceğiniz ve güvenilir sitelerden biridir. Sitenin kazanç yapısına bakıldığı zaman oldukça iyi olduğu görülüyor.

Freelancer.com; oldukça popüler ve bir o kadar da güvenilir sitelerden biridir. Site üzerinde tercüme yapabileceğiniz bir kategori bulunmaktadır. Bu kategoriyi takip ederek tercüme işleri alabilirsiniz.

Guru.com; freelance olarak tercüme işleri bulabileceğiniz güvenilir sitelerden biridir.

oDesk.com; part-time ya da tam zamanlı tercüme işleri bulabileceğiniz gibi saatlik ve tek metin tercüme işleri de bulabileceğiniz bir sitedir.

Translationdirectory.com; tercümanlar ile müşterileri bir araya getiren bir platformdur.

Proz.com; 300 binden fazla çevirmeni olan bu platformda siz de yerinizi alın.

Traduguide.com; oldukça güvenilir bir platform olan Traduguide, serbest çevirmenlerin ve tercüme bürolarının kullanabileceği bir platformdur.

OneHourTranslation; evinizden rahatlıkla tercüme yapabileceğiniz bir platformdur.

UpWork; freelancer olarak tercüme işi yapmak isteyenler için ideal bir platformdur. Profilinizi dikkatli bir şekilde oluşturursanız mutlaka sizden iş isteyen müşteriler çıkacaktır.

TranslatorCafe; uluslar arası dilbilim topluluğunun üyeleri ile buluşarak keyifli sohbetler yapabileceğiniz ve kayıtlı tercüme firmalarıyla çalışabileceğiniz bir platformdur.

cevirimvar.com: Türkiye merkezli, yüksek kalite çevirmenlerin olduğu, Tıp, sosyal bilimler, mühendislik, hukuk, işletme, insani bilimler gibi pek çok alanda profesyonel çeviri hizmeti sunuyor.

Gengo; Tokyo merkezli online tercüme platformudur.

Verbalizeit; binlerce kalifiye ve onaylı tercüme hizmeti sağlayıcısıdır.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar