loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

İKİ ‘ÖZEL KALEM’

Varan: 1

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Özel Kalem Müdürlüğü konusunda kararını verdi. Atakum Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü görevine 2019 nisan ayında Deveci Hukuk Bürosu’nda görev yapmakta olan Hukuk Bürosu tabelasında adı bulunan Av. Merve Selin Cengiz getirildi. 

Cemil Deveci’nin eşi ve Deveci Hukuk Bürosu yöneticisi Av. Gülay Deveci’nin yeğeni olan Av. Merve Selin Cengiz, 2015-2016 yıllarında Deveci Hukuk Firması’nda “stajyer avukat”, 2016-2018 yıllarında da “avukat” olarak görev yaptı.

Özel Kalem Müdürü olarak atanan Merve Selin Cengiz’in kadrosu Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 2020 yılı aralık ayında onayladı.

KPSS şartı bulunmayan, 657 sayılı Kanunda sınırları belirlenmiş sınırlı sayıda kadroya istisnai kadro, buralara ataması yapılan kişilere de istisnai memur deniyor.

Sınav ve KPSS şartı bulunmayan istisnai kadroya atananlar “müdür” kadrosu almış oluyor. İstisnai memurlar daha sonra sınavsız olarak normal memuriyete geçebiliyor.

Çünkü istisnai kadrolardan diğer memuriyet kadrolarına kısa zamanda atamalar yapılabiliyor. İstisnai kadrolar kamu vicdanını yaralıyor.

Nedenine gelinde lise mezunu bir kişi 1’nci dereceli özel kalem müdürlüğü kadrosuna istisnai memur olarak atanabiliyor.

Özel Kalem Müdürü Merve Selin Cengiz’in İstanbul’daki CHP’li ilçe belediyelerinden birine naklen tayin istediği de konuşuluyor.

 

Varan: 2

Şimdi çok konuşulacak, tartışma konusu olacak Varan-2 konusuna bakalım.

Varan-1 olayı tek kalmadı.

Arkadan daha başkalarının gelebileceği söyleniyordu.

Nitekim ortaya atılan iddia doğruysa-ki doğruluk payı oldukça yüksek, ikinci bir özel kalem müdürlüğü kadrosu da yola çıktı, geliyor ya da geldi.

Bu ikinci özel kalem müdürü kadrosunu belediye meclis üyeleri de atama yazısını görmemelerine rağmen doğruluyorlar.

Aralık atının ilk haftasında yapılacak meclis toplantısında üyelere bilgi verileceğini söylüyorlar.

Belediye içinde de çok konuşulan konu ile ilgili bu ikinci talihli kişi kimmiş ona bakalım.

Cemil Deveci Atakum Belediye Başkanı seçildikten sonra, Deveci Hukuk Bürosu’nda 30 yıla yakın süredir büro elemanı olarak çalışmakta olarak Erkan Sağlık’ı önce İmar Şirketi’ne “müdür” olarak atadı.

Cemil Deveci bununla kalmadı.

Erkan Sağlık için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan “özel kalem müdürü” kadrosu istedi.

Bakanlık düzeyinde yapılan görüşmeleri ardından Erkan Sağlık’ın 1’nci dereceden özel kalem müdürlüğü kadrosu Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından bu ay içinde onayladı.

31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerden önce Deveci Hukuk Bürosu’nda büro elemanı olarak görev yapan Erkan Sağlık da büro avukatlarından Merve Selin Cengiz gibi özel kalem müdürlüğü kadrosu alan/alacak olan ikinci kişi oldu.

Sınav ve KPSS şartı bulunmayan istisnai kadroya atanarak “müdür” kadrosu almış olan kişiler kervanına Erkan Sağlık da katıldı.

Erkan Sağlık’ın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından onaylanan “özel kalem müdürü” kadrosu Atakum Belediye Meclisi’nin aralık ayında yapılacak toplantısında meclis üyelerine bilgi olarak sunulacak.

Erkan Sağlık yeni görevine başlayacak!

Belediye Başkanı Deveci görev süresi sona ermeden “Varan-3” için bir hamle yapacak mı?

Bunu da zaman gösterecek!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar