loading...

Samsun merkezli, bölge gazetesi...

  • Dolar
  • Euro
  • GR ALTIN
  • ÇEYREK

  • 30 Nisan 2020, Perşembe 10:00
REMZİKOZAL

REMZİ KOZAL

Ali Cengiz, İstanbul Samsunluları için köprüler kuruyor…

Ali Cengiz, Vezdef-Vezirköprü Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu Genel Başkanı olmasının yanı sıra,Samkon-Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcılığı görevini de başarıyla yürütmektedir. Ali Cengiz; İstanbul, Samsun, Vezirköprü başta olmak üzere hemşerilerimizle son derece güzel ilişkiler ve köprüler kurmaktadır. Kurulan köprüler, birçok hayırlı hizmete de vesile olmaktadır.

Kısaca Ali Cengiz ve Vezdef…

Ali Cengiz, Samsun Vezirköprü’de doğdu. Lise mezunu olan Ali Cengiz, iş hayatına 1998 yılında gıda sektöründe başladı. Gıda sektöründe işletmecilik yanı sıra çeşitli bayilikler üstlendi. Bilahare, gıda sektörü ile birlikte dayanıklı tüketim malları ticareti ile uğraştı. Şirketlerde yönetim kurlu başkanlığı ve genel müdürlük görevlerinde bulundu.

2009 yılında, İstanbul-Vezirköprülüler Derneği’nin kuruluşundagörev aldı ve derneğin kurucu başkanlığını yaptı. Dernek çalışmaları çerçevesinde, hem İstanbul’da ve hem de Vezirköprü’de hemşerileri için önemli konuları gündeme taşıdı ve ilgili makamlar ile iş birliği yaparakçözümler üretilmesi konusunda ciddi sonuçlar aldı.Çözüm odaklı dernek çalışmaları takdirle karşılandı ve gerek İstanbul ve gerekse Vezirköprü’de sevilen bir kişi oldu.

Başarıların ardından…

Dernekciliktekibaşarıları ile dikkatleri üzerine çeken Ali Cengiz; 2010  yılında, Vezirköprülü   9   derneğin   toplanarak   kurduğu   Vezirköprü   Sivil Toplum Kuruluşları  Federasyonu-VEZDEF ’in kurulması çalışmalarında yer alarak bilahare federasyon başkanlığına seçildi. Halen,  Merkezi İstanbul’da bulunan Vezdef-VezirköprüSivil Toplum Kuruluşları  Federasyonu  Genel   Başkanlığınıyürütmektedir.Vezdef, bilahare Türkiye geneline yayılmış 26 üye derneğe ulaşmış ve çeşitli bölgelerde de temsilcilikleri bulunmaktadır.

2013   yılında,   Samsun’u   daha   iyi   tanıtabilmek   için,   Samsunlu   Federasyonlarıntoplanarak   kurduğu,   en   üst   kurul   olan   konfederasyonun   kurulmasında,destekçilerden biri oldu. Samsun’un en büyük sivil toplum kuruluşu olan Samsun SivilToplum Kuruluşları Konfederasyonu-SAMKON ’un kurucu genel başkan yardımcılığı görevini üstlendi ve halen Samkon Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Ali Cengiz, Birkonfed-Birleştirici İş Dünyası Konfederasyonu yönetim kurulu genel sekreterliği ve siyasi görevler üstlenmiş ve halen çeşitli STK’larda, siyasette görevler üstlenmeye devam etmektedir.

Çocuklar Üşümesin Projesi

VEZDEF, insanlara dokunan çalışmaları ile birçok sosyal ve kültürel konularda köprü oluyor. 3 yıldır “Çocuklar Üşümesin Projesi” kapsamında maddi imkanı olmayan 3200 çocuğa bot ve mont dağıtımı yapıldı. Köy okullarına kitap, ihtiyaç sahibi öğrencilere burs, tekerlekli sandalye temini gibi yardımlar yapıldı ve yapılmaya devam ediliyor.

Vezdef yönetimi, hemşerilerin kaynaşması için festival,  piknik, kahvaltı ve ramazanda iftar programları yaparak geniş kitlelere ulaşmaktadır. Yine siyasilere, bürokratlara ziyaretler gerçekleştirmektedir. OSMANLI İMPARATORLUĞU dönemi vezirlerinden; Köprülü Mehmet Paşanın Çemberlitaş’taki Mezarı yanındaki Köprülü Mehmet Paşa Camisi’nde Köprülü Mehmet Paşaya mevlit yaptırılmış ve tarihimize sahip çıkılması noktasında da önemli bir mesaj verilmiştir.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Yasin Yılmaz Yasin Yılmaz 30.04.2020 12:34

Vezdef genel başkanı sayın Ali Cengiz sadece Vezirköprülülere değil her hemşehrisine yardım ediyor Alaçamlıyım benim bir sorunum vardı çalmadık kapı bırakmadım kimse çözemedi Ali Cengiz başkanım çözdü. Yolun açık olsun sayın başkanım

BASINDA BUGÜN
TÜM GAZETELER
yukarı çık