loading...

Samsun merkezli, bölge gazetesi...

  • Dolar 6.8257
  • Euro 7.5897
  • GR ALTIN 379.86
  • ÇEYREK 623.34

  • 29 Mart 2020, Pazar 10:00
REMZİKOZAL

REMZİ KOZAL

İdris Güven, bir sivil toplum liderinden fazlası…

İdris Güven, örnek ve önder bir sivil toplum lideri; hatta çok daha fazlası diyebileceğimiz kişiliğe sahip. Yerleşik bulunduğu; İstanbul-Sarıyer, Ayazağa’da hemşerilerimizin ve bölge sakinlerinin güvenini kazanmış bir kanaat önderi konumunu kazanmıştır , İdris Güven.

Samsunlu hemşerilerimizin yoğunlukta bulunduğu Ayazağa, her dönem İstanbul Samsunluları için güç odağı olmuş bir bölge,  bir merkez konumunda yer almıştır. İdris Güven, Samsun kültürünün böylesine yoğun yaşandığı Ayazağa da yıllardır Samsunlular Derneği ve birçok diğer STK lar içerisinde yer alarak pişmiş ve olgunluğa ulaşmıştır.

Siyasilerin de dikkatini çekiyor…

İdris Güven’in göstermiş olduğu sebat ve başarı kendisini, önce Sarıyer Samsunlular Derneği Başkanlığına taşımıştır. Sarıyer Samsunlular Derneği, İdris Güven başkanlığında İstanbul Sarıyer’de farkındalık oluşturup,  Samsunluları hemşeri guruplarının en önde olanları arasına sokmuştur. Sarıyer Belediye  Başkanlığı nezdinde yapılan ramazan ve diğer sosyal etkinliklerde Sarıyer Samsunlular Derneği her daim başı çekmiş ve güzel sedalar bırakmayı başarmıştır.

İdris Güven Başkan, sosyal ve kültürel etkinliklerdeki başarısının yanı sıra fevkalade üstün bir hitabet yeteneği ile de özellikle siyasilerin dikkatini çekmektedir.  Ayazağa-Sarıyer Samsunlular derneğimiz ve Dernek Başkanımız İdris Güven; aynı zamanda İstanbul Samsunlularının etkinliklerinde de yer almakta ve önemli görevler üstlenmektedirler.

STK’lara adanmış bir insan; İdris Güven

İdris Güven; 15 derneğin bünyesinde bulunduğu Terdef (Terme Dernekler Federasyonu) Genel Başkanı, İstanbul’da ilk kurduğumuz federasyon olan Sadef (Samsun Dernekler Federasyonu)  Genel Sekreteri ve İstanbul’da kurulmuş olan Samsun STK’ları çatı kuruluşu Samkon (Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu) yönetim kurulu üyesidir.

01.07.1977 yılında Samsun, Terme’de doğan İdris Güven, Zincirlikuyu Yapı Meslek Lisesi mezunu olup ayrıca birçok kurs, seminer ve özel eğitimler almıştır.  İnşaat sektöründe başlayan iş hayatı hizmet sektöründe devam etmiş ve çeşitli kurum ve kuruluşlarda yöneticilik yaparak devam etmiştir.  Bir ara Şişli Belediyesi STK sorumlusu olarak ta görev yapmış;  mesire alanı, stad, kültür merkezi yöneticiliği gibi görevlerde bulunmuştur. Halen hizmetler sektöründe yönetici olarak iş hayatına devam etmektedir.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Yetme meydani Yetme meydani 29.03.2020 11:43

Termeli olmayan samsunlulara faydalı değildir mi remzi bey? Sizde termeli olduğunuz için mi yazma ihtiyacı hissettiniz?. Bizler termeli olan adam gibi adam kardeşlerimizi biliyoruz..onlar yazıya alkışa makama mevkiye ihtiyacı olmadan her zaman kişilik sahibi olan nice kardeşlerimizi özellikle istanbuldaki çalışmalarda emek ve maddi destekle ( maddi desteklerini hiç duyurmadılar bile) geçmişten bu günümüze neler taşıdıklarını iyi biliriz.Idris kardeşimiz henüz yeni..Termeli kardeşlerimiz bu görevi emanet vermişlerdir.hizmette bayrak yarişinda bugün sıra ona gelmiştir..kendiside sevdiğimiz bir kardeşimizdir.basarilar dileriz.

Yalçın öztürk Yalçın öztürk 29.03.2020 13:47

Değerli bir insan değerli bir arkadaş yardım sever sözlerinize cani gönülden katılıyorum seviliyorsun

Hİlmi Türkcan Hİlmi Türkcan 29.03.2020 15:22

İdris GÜVEN diye yazılır; ADAM diye okunur...

Mustafa Yakar Mustafa Yakar 29.03.2020 16:10

İdris bey'i bende tanıdığım için kendimi şanslı görüyorum. İdris bey öncelikle güzel insan. Sonra hizmet adamı.

Mustafa Yakar Mustafa Yakar 29.03.2020 16:23

İdris bey,i bende tanıdığım için kendimi şanslı görüyorum. İdris bey'in farkındalıkları; öncelikle güzel insan,hizmet adamı,lider ruhlu bir insan. Bu liderlik ailesinde de çevresinde de hissedilen görülen bir durum. Yardım sever, saygılı bir lider ve önder bir insan. Ben Samsunlu değilim bir dönem Şişlide yaşadım ve oradan tanıyorum.Şuan Hatay'da yaşıyorum. Hatay'dan sevgiler kendisine.

Mehmet guven Mehmet guven 29.03.2020 16:58

Yetenekli çalışkan azimli kararlı inandığı yolda yürüyen yardımsever bir kişiliktir.bulundugu her makamı ziyadesiyle hak etmiş olması ne tesadüfte olmamıştır. Sevgili başkanımızı kararlı duruşundan dolayı inanıyor ve onu seviyoruz biz bir aileyiz arkandidaki güçte onun başarısıdır. Saygılarımla.

ahmet yılmaz ahmet yılmaz 30.03.2020 23:23

kısa sürede tanıdığım ve yine kısa bir zaman diliminde bir kaç faaliyetlerde birlikte olduğumuz, yapabileceğinin en iyisini yapma gayretinde olan, ayrı görüşte olmayan her görüşü savunan

İbrahim Boz İbrahim Boz 03.04.2020 12:38

Tanıdığım için çok şanslıyım kendisinden çok şey ler var öğrenecegimiz teşekkürler İdris Güven

yukarı çık