loading...

Samsun merkezli, bölge gazetesi...

  • Dolar 6.7355
  • Euro 7.5856
  • GR ALTIN 369.12
  • ÇEYREK 605.76

  • 14 Mart 2020, Cumartesi 10:00
REMZİKOZAL

REMZİ KOZAL

İstanbul Samsunluları, tatlıya bağladı…

İstanbul Samsunluları örnek ve önder bir adım atarak herkesin özlediği;  görenlerin, duyanların gıpta ettiği bir tabloyu gerçekleştirdi.  İstanbul Samsunlularının zirvesi diye tabir edilen Konfederasyon ve federasyonların başkan ve yönetimlerinin de yer aldığı güzide bir topluluk,  İsdef( İstanbul Samsun Dernekleri Federasyonu) İstanbul-Esenyurt’taki merkezinde bir araya geldiler.

Bir anlamda, İstanbul Samsunlularının aksakallılarının bir araya geldiği toplantıya;  Samkon kurucu Genel Başkanı H. Kaya Aşçı ile Samkon Genel Başkanı Sezgin Gümüş birlikte katılarak,  güçlü ve yüksek bir perdeden  birlik, beraberlik mesajlarını verdiler.

Samsun Kardeşliği

Egolarını, siyasi görüşlerini ve her türlü kişisel farklılıklarını bir kenara bırakan bu güzel insanlar; Samsun ve Samsunluluk öznesinde, Samsun Kardeşliği’nde birleştiler.  Samsunluların her zaman, her yerde ;  Vatan, Millet, Devlet, Bayrak ve de Samsunspor’dan yana taraf olduklarını herkes bilir. İstanbul Samsunlularının, Samsun Kardeşliği ile pekiştirilen birlik ve beraberlik ile çok daha güçlü adımlar atıklarını herkes görecektir.

Yeri geldiğinde aslan kesilen ve yeri geldiğinde bir serçe misali naifleşen insanımız;  Samsun ve Samsunlular nezdinde vatanımıza, milletimize hizmet etmeyi amaçlamaktadır. Bizler;  aynı zamanda Büyük Türk Milletinin mensubu olduğumuzu ve çalışmalarımızın nihayetinde Milletimizin, Devletimizin güçlü ve müreffeh kılınmasına hizmet etmek için olduğunu özellikle bilmekteyiz.

Mertlik, Yiğitlik bizim karımız…

Mertlik, yiğitlik her insanın karı değildir. Hele hele nefsini dizginlemek ve alçak gönüllülük çok zor bir iştir. Mesele, nerde ne olduğumuz değildir. Mesele, yediden yetmişe insanımızın gönüllerinde yer edebilmektir. Gönüllerde yer edebilmişsek ve canı gönülden bir “Allah (cc) razı olsun” denmişse… Ne mutlu bize…

Yeri geldiğinde aslan kesilsek te, yeri geldiğinde Yunus misali kapı eşiklerinde ayakların tozu olacak mütevaziliği göstermesini de biliriz.  Bir gün, zaten ayaklar altında toprak olmayacak mıyız? Öyleyse, böbürlenmenin ne anlamı var?


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Huseyin Huseyin 14.03.2020 11:25

Samsunlular temsil edenler egoda.Biri çok bilirim diyor, diğeri para bende diyor. R.beyde hiç kimseye faydası yokken kendini bir nimet yapıyor. Allahın aşkına remzi bey artık uzak dur şu samsunlulardan.suana kadar bir faydan olmadı bundan sonra hiç olmaz.artik huzur evindekiler çiçek götür onların hatırını sor şayet canım sıkılıyorsa.hic bir stk yok.icinde olduğunda yok.varsada senden başka orda kimse yoktur.

E. Ercan E. Ercan 14.03.2020 20:30

Birlik ve beraberlik için her kim bir su damlası taşıyor ise allah ondan razı olsun

samsun lobisi samsun lobisi 19.03.2020 14:40

Samsun Lobisi Samsun Lobisi Yazarlar // 20 Şubat 2015 Cuma 00:00 Ragıp GÖKER Samsunlu olmak mı? Samsuncu olmak mı? Bu tanımlamalar birbirinin aynı olsa da, temelde farklılıklar taşıyor. Bir Trabzonlu için “Trabzonluyum” demek yeteceği gibi, Bir Ordulu için “Orduluyum” demek de, bir kişinin o şehrin hemşerisi olduğunu belli etmek için yeterli olabilir. Ama Samsun gibi göç alan şehirlerde yaşayanların aidiyet duygusunu geliştirmek için “Samsunluyum” demek bazen yeterli olmuyor. Muammer Güler’in Samsun Valisiyken ortaya attığı “Samsunlu olmak yetmez, Samsuncu olmak gerekir” diye söylediği o tanımlamayı çok tutmuştum. Önceki akşam arayan ve “İstanbul 1. Bölgeden Milletvekili seçilebilmek için AK Partiden Aday Adayı oldum” diye arayan sevgili dostum Remzi Kozal, ‘Samsuncu’ tanımlamasına bire bir uyan bir hemşerimizdir. Ben hemşeri lobiciliğini doğru bulmam. Asker arkadaşım olan Remzi Kozal’ı yıllar sonra İstanbul’da görünce, İstanbul ve Ankara gibi metropollerde hemşerilerin lobi faaliyetleri içinde olmasının çok da yanlış olmadığını, hatta gerekli olduğunu anladım. İstanbul’da ve Ankara’da yaşayan Samsunlular, günümüzde birlikte hareket etme becerisini gösterebiliyorlarsa ve ‘SADEF’(Samsun Dernekleri Federasyonu) diye bir oluşum varsa bunu Remzi Kozal ve Sezgin Gümüş’e borçluyuz. Remzi Kozal, iş için bir dönem Ankara’da yaşamış olsa da yıllar önce İstanbul’un Anadolu yakasına yerleşmiş bir hemşerimizdir. Yaklaşık 20 yıl süreyle Bölge Koordinatörü ve Bölge Temsilcisi olarak çalıştığım Dünya Gazetesi için arkadaşlarımla, birkaç yıl üst üste ‘Gurbetteki Samsun’ adında ilaveler hazırlamıştık. O ilavelerde İstanbul’da iş kurmuş hemşerilerimizi ve onların yaptıkları işleri tanıttık. O ilaveler umarım hemşerilerimizin işlerini geliştirmeleri konusunda arzuladığımız katkıyı vermiştir. Ama kendilerine kişisel bir fayda sağlamayacağını bile bile, gerek Sezgin Gümüş ve gerekse Remzi Kozal, yaklaşık beş-altı yıl boyunca o ilavelerin hazırlanması sırasında bizimle birlikte emek ve zaman harcadılar. Bizimle kapı kapı gezen Sezgin Gümüş’le beni tanıştıran da sevgili dostum Remzi Kozal olmuştu. Bu dostlarımız bize neden yardım etmiş olabilirler? Bizi sevdiklerini biliyorum ama yardım etmelerinin en büyük nedeni onların yüreklerindeki ‘Samsun Sevgisidir’ aslında. Geçen yıl Beşiktaş Belediye Başkanlığı için CHP’den aday olmayı düşünen Lokman Kondakçı’nın o kararına sevindiğim gibi, bu kararına çok sevindiğim Remzi Kozal’a da kendisi söylemeseyedi hangi partiden başvuru yaptığını da sormayacaktım aslında. Mimar olan Remzi Kozal aynı zamanda ekonomi eğitimi almış iyi bir iktisatçıdır ama ben onu kendisini çok iyi yetiştirmiş birisi olarak tanırım. Bütün bu özelliklerinin yanı sıra Remzi Kozal iyi bir Samsunludur. Daha doğrusu iyi bir ‘Samsuncudur’. Bu bakımdan İstanbul’daki hemşerilerimizin parti ayrımı gözetmeksizin Remzi Kozal’ın Milletvekili seçilebilmesi için gerekli desteği vereceklerine inanıyorum.

yukarı çık