• BIST 110.932
 • Altın 175,132
 • Dolar 4,0581
 • Euro 4,9812
 • Samsun 12 °C
 • İstanbul 15 °C
 • Ankara 11 °C
 • İzmir 16 °C
 • Ordu 9 °C
 • Sinop 10 °C
 • Giresun 11 °C
 • Amasya 12 °C
 • Rize 13 °C
 • Trabzon 12 °C

İDAM EDİLSİNLER

ADNAN ÖZ

                                                              

Gölbaşı özel harekat binasını vurup 42  vatan evladını şehit eden, Türkiye Cumhuriyeti Büyük Millet Meclisini bombalayan,bir sürü kamu kurumunu bombalayan,sivil halkın üzerine mermi yağdıran vatan hainlerini idam etmeyipte, bizim ödediğimiz  vergilerle onlara bakacaksanız haram,irin olsun.

Bu kalkışmayı orta oyunu diye alaya alan,darbe böylemi olur diyen ve işin özünü saptırmaya çalışıp Milletin mücadelesini geri zekalılık olarak adledenlerin de kendi geri zekalılıklarına yanmalarını tavsiye ederim.Buna akıl tutulması diyeceğim, aklın tutlması için aklın olması gerekir.Bu olsa olsa ahmaklık ve vicdansızlıktır.İçlerinde ki Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı gözlerini kör etmiş,vicdanlarını yok etmiş,kendilerini ahmak pozisyonuna düşürdüler.Vatanını ve inandığı değerleri koruma adına tankın önüne yatan insanları görmezden gelen sözde millici,milliyetçi ve Atatürk’çü abilerim,ablalarım  bu ekip darbeyi gerçekleştirmiş olsaydı sizde ABD  nin uşağı olacaktınız bunu hangi vicdan sahibi kabul eder.Ancak sizin gibi millici,milliyetci ve Atatürk’çü kılığına girmiş aslında kuş beyinli, satılmış insanlar kabul eder. Hiç olmazsa susun da insanlar sizi insan sanmaya devam etsinler. Canı pahasına tankların üzerine yürüyen insanları,uçaklar kalkıp milleti bombalamasın diye engellemeye çalışanları ve onların üzerine açılan ateşleri göremeyen iyi niyetli ama kafası çalışmayan körlere de Allah akıl fikir versin.

Darbe yapılırsa Recep Tayyip Erdoğan’dan kurtuluruz bize de biraz kırpıntılar düşermi diye beklenti içinde olmak en basit ifadeyle iğrençliktir.

Şükür ki bu düşüncedeki zevatın sayısı düşüktü.Ülkenin ekseriyeti bu kalleşliği tek yürek  olarak bertaraf etmek için mücadele etti.Yüce meclisimiz belki de maaş artışları dışında ilk defa böyle koşulsuzca ortak düşünüp aynı bildiriyi  imzaladılar.Bu darbe girişimini yapanların sadece darbe yapmadıklar da aşikar.Bu ülkenin bütün kazanımlarını yok edip ülkeyi birilerine peşkeş çekip uydu yapacakları da aşikar dı.Bu darbe girişimi siz ülkeyi yönetemiyorsunuz gidin biz yönetelim darbesi değildi.Bu darbeyi yapanlayanlar en az 12 Eylü lü yapanlar kadar  vicdansızdı hatta onlardan daha vicdansız  oldukları gün gibi  ortaya çıktı.

12 Eylül de, dönemin darbecileri,darbenin  zemininin  hazırlanması için ülkenin sağ,sol diye çatışma ortamını oluşturup, ortamın darbe yapmaya uygun hale gelmesini sağlamışlardı olgunlaşmış ortam da  sanki darbe kaçınılmazmış gibi bir algı oluşturulmuştu.

Bu günkü  darbeyi meşrulaştırabilecek bir tek sebep yoktu.Millet 60 darbesinde susmanın bedelini çok ağır ödediği için bu sefer susmadı ama ya Cumhurbaşkanını susturmayı becerebilselerdi sonuç ne olurdu?emin olun 60 ve 80 darbe sonuçlarının getirdiği şartlardan çok daha ağır ve zor şartlarla karşı karşıya kalabilirdik.Çok şükür bu darbe girişimini  devleti yönetenlerin dik duruşu, Devlet Bahçeli’nin her zaman ki gibi devletten yana tavır alışı,Kemal Kılıçtaroğlu’nun demokrasiden yana tavır koyuşu ve en önemlisi milletin canı pahasına ülkeye sahip çıkma gayreti ve milyonların duası sayesinde bu hain bu satılmışların planları başlarına geçirildi. Milletimiz göstermiştir ki artık Türkiye üzerine hesapları,planları olanlar planlarını yeniden gözden geçirecekler artık Tükiye eski Türkiye değil İnşallah olmayacaktırda.Şimdi Türkiye yeni bir sınav verecek vatanına ihanet edenleri asma kararını verebilecekmi veremeyecek mi?verebilirsek artık büyüklüğümüz ve gücümüz tescillenecek.Yok NATO ne der AB ne der diye düşünürsek bilinki eskiye mahkumuz.Gelinen durumla ilgili insanların aklını kurcalayan bir sürü soru ve bizim de söyleyeceklerimiz var  ama şimdi sırası değil günü gelince hepsini sorarız, söyleriz. Şimdi birlik olma Cumhuriyete,Devlete, ümmete sahip çıkma zamanı. İdam kalkmış olsada özel bir yasayla yada nasıl olabilecekse o şekilde vatana ihanet edenlerin idam edilmesi milletimizin ekseriyetinin isteğidir. Hem de  şehit yakınlarının bir nebze olsun yüreğinin soğumasına vesile olacaktır.Umarız ülkemizi yönetenler halkın bu isteğini görmezden gelmezler.Milletini ve inandığı değerleri korumak için canını vermiş insanlara da demokrasi şehidi değil  şehit demek gerekir diye düşünüyorum.Kalpleri yanlızca Allah bilir.

 

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Hedef Halk | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0(362) 234 54 10 Faks : 0(362) 234 64 10