loading...

Samsun merkezli, bölge gazetesi...

  • Dolar
  • Euro
  • GR ALTIN
  • ÇEYREK

Samsun'da 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajları yayınlandı.

15 Temmuz'da 1919'un ruhu vardı


15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle mesaj yayınlayan Samsun Valisi Osman Kaymak, "15 Temmuz gecesi, Milli Mücadele'nin başlangıç tarihi 19 Mayıs 1919'daki Ruhun devam ettiğinin en önemli göstergesidir" dedi


"15 Temmuz'da FETÖ'ya mensup bir grup üniformalı hain tarafından mevcut düzeni yıkmak ve devlet yönetimini ele geçirmek maksadı ile Cumhuriyet tarihimizin en hain darbe girişimi gerçekleştirilmiştir" diyen Kaymak, "Milletimizin kahraman evlatları bu elim gecede hainlerin zapt ettikleri tankların önünde durmuş, uçak ve helikopterlerden yağdırılan bomba ve kurşunlara bedenini siper etmiş, tarihe altın harflerle geçen destansı bir mücadele ile bu hainlere geçit vermemiştir" dedi.


1919 RUHU DEVAM EDİYOR


Vali Kaymak; şöyle konuştu; "15 Temmuz gecesi yaşlısı ve genciyle 7'den 70'e milletimizin ortaya koyduğu bu milli hâkimiyet ruhu, bu sene 100. yılını coşkuyla kutladığımız Milli Mücadele'nin başlangıç tarihi 19 Mayıs 1919'daki Ruhun devam ettiğinin de en önemli göstergesi olmuştur. Milli Mücadele'nin sadece ilk adımının atıldığı değil aynı zamanda ruhunun da şekillendiği yer olan Samsun'da, bu vatanın hangi fedakârlıklarla kurulduğunu, demokrasinin nasıl korunduğunu ve istiklal ateşini söndürmemek için toprağa düşen kahramanlarımızı yıl boyu gerçekleştireceğimiz etkinliklerle gelecek nesillere aktarmaya devam edeceğiz. Ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet diler, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum." 


Kategori: Güncel

FOTO HABER KATEGORİLERİ
yukarı çık