loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Aday listeleri netleşti…

Yerel seçimlerle ilgili aday listeleri netleşti. Görebildiğimiz kadarı ile, Samsun dışında 100’aşkın Samsunlu aday adayımızdan 50’liyi aşkını aday olabilmişlerdir.  Başta İstanbul, Bursa, Tekirdağ, Ankara ve Kocaeli gibi yoğunlukta olduğumuz illerde belediye meclis üyesi adaylarımız bulunmaktadır.
Yerel anlamda güç ortaya koyabildiğimiz ve lobi yapabildiğimiz her noktada adayımız/adaylarımız oldu.  Çok daha fazla yoğunluğumuz olmasına rağmen birliğimizi, beraberliğimizi sağlayamadığımız ve güç ortaya koyamadığımız, lobi yapamadığımız yerlerde de aday çıkartma şansımızın olamadığını gördük.  Yer yer kişisel ilişkilerle de netice alabildiğimize şahit olduk.
Ankara’daki Seçilmişler kimleri tanıyor
Ancak özellikle Samsun ve Samsunlular adına Ankara’ya gönderdiğimiz seçilmişlerden en ufak bir destek, bir fayda görmediğimiz, göremediğimiz gibi takındıkları bazı tavırlarla da zarar vermekten başka bir şey yapamamaktadırlar. Bu zevat, her ne kadar bir takım anlı şanlı görevlerde olsalar da Samsun’u ve Samsunluları tanımadıkları ve bilmedikleri için, yanlarına yanaşan bir takım fırıldakları Samsun stk temsilcisi zannedip onların ağzından Samsunluları tanımaya çalışmakta ve yanılmaktadırlar. 
 Malum kılavuzu karga olanın yolu Samsun’a değil Karaman’a gider.  Samsun ve Samsunlular, kendilerini hakkıyla temsil edecek kendi içlerinden olan donanımlı seçilmişleri, her zaman istedi, özledi, bekledi ve istemeye de devam edecektir. Samsunlu gibi dolaşan Kelaynaklardan  ve onlara dalkavukluk yapanlardan da inşallah tez zamanda kurtuluruz… 
Samsunlular safraları atarak yoluna devam etmeli
Bu arada sağda solda güç bende nidaları ile dolaşan zevat-ı umumiyeden de kurumsal anlamda  maalesef bir destek,  bir fayda olmadı. Zaten her hangi bir hükümleri de kalmamıştır ki; ararsanız kendilerini çöplüklerde bulabilirsinin.  Dizginlenemeyen kişisel egolar, menfaat devşirme, siyasilerin yanında bir kareye girme, ben ne büyük- önemli bir adam oldum görüntüsü verme vb. yaklaşımlar bu zavallıları çöpe çevirmiştir.   Ancak, bazı çok önemli  kişisel çabaların, desteklerin olduğunu, özellikle belirtelim.
Bütün aday adayı olanlara, aday olanlara ve neticede seçilecek olanlara Samsun ve Samsunlular adına şükranlarımı sunuyor ve kendilerinden Allah (cc) razı olsun diyorum.  Belki bugün beklenen netice alınamamıştır,  ama gelecek için çok önemli bir adım atılmıştır. Bugünden ders çıkartarak gelecekte daha olumlu neticeler alacağımıza bütün samimiyetimle inanıyorum.
Cumhurbaşkanımız ile 23. Büyük Samsun Buluşması
İstanbul Samsunluları olarak Cumhurbaşkanımız sayın R. Tayyip Erdoğan’ı 16 Mart 2019 cumartesi saat:19.00’da İstanbul Sinan Erdem Kapalı Spor Salonun’da  ağırlayacağız. Medarı iftiharımız Orhan Gencebay da onur konuğu olarak katılacaklardır.
İstanbul ve bölgedeki diğer illerde bulunan bütün hemşehrilerimizin destek vererek gücümüze güç katmaları çok çok önemlidir. Dostlarımızı, komşularımızı  ve de bütün tanıdıklarımızı oraya getirmeliyiz. 
İstanbul Samsunluları adına programı düzenleyen Samkon ve Saysiad başkanları Sezgin Gümüş ve Ayşe Üstündağ Taşdelen yaptıkları açıklamada; Cumhurbaşkanımızı 55 bin Samsunlu ile karşılayarak bir rekor kıracaklarını belirtmişlerdir.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar