loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

ADAYLIĞININ PEŞİNDE!..

Yakakent eski Belediye Başkanı Burhan Bayrakdar’a bir dokunan bin ah işitiyor!

31 Mart’ta yapılacak yerel yönetimler seçimleri için yaptığı “Adaylık Başvuru Belgesi”nin CHP Yakakent İlçe Başkanı Selami Yaman tarafından işleme konmadığı şeklindeki iddiasını yineliyor.

Bu nedenle konu ile ilgili olarak CHP Yakakent İlçe Başkanı Selami Yaman ve yönetim kurulu üyelerinin peşini bırakmayacağını söylüyor.

Yakakent Belediye Başkanlığı için Ramazan Şensoy’un 17 Ekim’de, kendisinin de 18 Ekim’de Adaylık Başvuru Belgesi’ni verdiğini, İlçe Başkanlığının sadece Ramazan Şensoy’un adını CHP İl Başkanlığına bildirdiğini iddia ediyor.

İlçede iki aday adayı bulunmasına karşın kamuoyu yoklaması yapılmadan aday tespiti yapılarak genel merkezin neden yanıltıldığını öğrenmek istiyor!

18 Ekim 2018 tarihinde Yakakent İlçe Başkanlığına verdiği “Adaylık Başvuru Belgesi” akıbetini sorguluyor.

Yerel yönetimler seçimleri kapsamında aday belirleme çalışmalarına katkı sunmak amacıyla Samsun’a gelen Bursa Milletvekili Yüksel Özkan ile Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü’nün aday adaylığına müracaat etmiş ve etmesi düşünülen aday adayları ile görüşme yaptığını duyduğunu, kendisinin neden davet edilmediğini sorduğunu, il başkanlığından adaylığa başvuru yapmadığı yönünde yanıt aldığını söylüyor.

Yaptığı bir araştırma sonunda Yakakent İlçe Başkanlığının Adaylık Başvuru Belgesi’nin işleme konulmadığını, İl Başkanlığına Ramazan Şensoy’un adının bildirildiğini, CHP Parti Meclisi’nin de tek aday olduğu için Ramazan Şensoy’u aday gösterdiğini saptıyor.

Kendisine bu haksızlığı neden yapıldığını sorgulamak için CHP Samsun İl Başkanlığına giderek, İl Başkanı Mehmet Kundak ve yönetim kurulu üyeleri ile bir görüşme yapıyor.

Ardından 20 Ekim 2018 tarihli bir yazı ile başvurarak “(…) İl Başkanlığımıza benim görüşmeye neden davet edilmediğimin nedenini sorduğumda adaylığa başvuru yaptığımı bilmediklerini ifade ettiler. 17.10. 2018 tarihinde Ramazan Şensoy, 18. 10. 2018 tarihinde ben müracaatımı yaptım. (…) 31 Mart 2019 yerel seçimleri için ilçemizdeki sivil toplum örgütleri, ziraat odası, şoförler odası, mahalle muhtarları, esnaflar ve partilileri kapsayan büyük bir kamuoyu araştırması yapılarak adayın belirlenmesini beklerken, 14 Kasım 2018 Çarşamba günü Genel Merkezimiz tarafından Yakakent Belediye Başkan adayı açıklanmıştır. İlçemizden iki aday adayının müracaat etmesiyle birlikte kamuoyu yoklaması ve benzeri usul yapılmadan alel acele aday tespiti yapılarak Genel Merkezimize nasıl bilgi verildiğini, ilçemizdeki aday belirlenmesinin nasıl olduğu konusunda bilgilenmek istiyorum” diyor!

“Bilgi Edinme” hakkını kullanıyor!

Geriye süresi içinde CHP İl Başkanlığının vereceği yanıt kalıyor!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar