comdata sag dikey
loading...
Samsun
DOLAR8.3271
EURO10.0579
ALTIN480.43
ADNAN ÖZ

ADNAN ÖZ

Mail: adnan@hedefhalk.com

AH BAŞKANIM AH KEŞKE ERKEN GELSEYDİN!

İnsan, ah Yüksel başkanım ah keşke daha erken gelebilseydin, keşke daha önce müdahale etseydin demekten kendini alamıyor. Oysa bu gidişatın sonunun sıkıntılı olacağı belliydi. Haftalardır bu sütunlarda tehlikeye dikkat çekmeye çalıştık.

 Nihayet başkanımız neşteri vurdu, bundan sonra ne olur? O nu bekleyip göreceğiz. Neşter, Bursaspor maçına olumlu yansımış bunu sahadaki taktik de ve oyuncuların istekli oyununda gördük. Ve fakat sahadaki oyuncuların ruh halleri pek iyi görünmedi.

Samsunspor’u ne zaman övsek ertesi hafta hayal kırıklığı yaşadık. Bu maçında övülecek bir yanı yok. Bir pilot düşünelim uçağı uçurup indirdi diye kimse övmez. Ancak uçakta anormal bir arıza olurda uçağı sağ salim indirebilirse övülür. Yani diyeceğim o ki insanlar yapması gerekeni yaptı diye övgüye gerek yok.

Bursaspor maçında da olması gereken oldu. Gereksiz bir şekilde yana ve geriye pas yapmadık. İleri ve çabuk oynadık ve önde baskı kurduk, skoru korumaya gitmedik. Rakibimiz Bursaspor’un en büyük özelliği maçları son çeyrekte çeviriyor oluşuydu ama skor farklı olunca dirençleri kırıldı ve rahat bir maç kazandık.

Maç önü Ertuğrul hocanın açıklaması Samsunspor’da gelinen durumu ortaya koyuyordu. Ertuğrul hoca sevdiğimiz bir kardeşimiz, üzülmesini istemeyiz. Geçmişte kazandıkları başarılar ortada ama sanırım hocalık konusunda geçmişte takılı kalmış. Ve fakat daha önce kendisinin de dediği gibi, o profesyonel bir hoca olduğu için bugün Samsun’da yarın başka bir yerde çalışmaya devam edecektir. Ona saygımız sonsuz, bundan sonra Samsunspor’da ya da nerede çalışırsa çalışsın başarılı olmasını isteriz...

Başkan Yüksel Yıldırım ise Samsunspor’dur, Samsunspor onundur. Onun neşter konusundaki tavrı bize göre doğru bir tavırdır ve geç alınmış bir tavırdır. Neredeyse şampiyonluğa oynayacak iki takımlık oyuncu aldığı halde takım böyle oyun oynuyor ve şampiyon olabilmesi için başka takımların puan kaybetmesi bekleniyorsa sözün bittiği yerdir.

Başarısızlık ortada ve başarısızlığın bedelini sorumluları ödemelidir. Kaldı ki bedel ödeme durumu da yok. Olan başkanın sunduğu imkanlara oldu. Olan taraftarın yıpranan duygularına ve ötelenen hayallerine oldu.

Artık önümüze bakmalıyız. Ve fakat bu bakışta Yüksel başkan takımla yakından ilgilenmelidir. Biz bu şekilde top oynarsak bütün maçları kazanabiliriz. Ve fakat bu bizi süper lige direk çıkarmayabilir. Aynı oyunu oynayabilirsek play-off’tan çok rahat çıkabiliriz. Ben buna inanıyorum ama yine diyorum başkanımız işi sıkı tutmalı yoksa bunca emek boşa gidecek.

Başkanımız Sayın Yıldırım’dan bir talebimiz olacak. Bu sezonun içerdeki son maçı olan Ankaraspor maçını hatıra kombinesi alanları izletme imkanı sağlayabilirse çok seviniriz. “Bu nasıl olacak? yasak var” diyenler Adanademirspor - Giresunspor maçındaki taraftara baksınlar.

Bizler Samsunspor Başkanı Sayın Yüksel Yıldırım’ın yanındayız. Bu konu da aldığı karara da saygı duyuyoruz. Bu kadar yatırımın karşılığı tıpkı geçen sezon olduğu gibi Samsunspor’un şuan şampiyonluğunu ilan etmesi gerekirdi. Şunun da bilinmesini isteriz Samsunspor şampiyon olsa da olmasa da biz Samsunspor’dan vazgeçecek değiliz.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar