loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

ANKARA-SAMSUN-ANKARA

Melina Gökalp adındaki bir yolcu, içinde umreden dönen kafilenin de bulunduğu Ankara-Samsun uçuşu sırasında öksürük sesleri arasında yaşadıklarını sosyal medya hesabında paylaştı.

Uçağın Samsun’da hava durumunun uygun olmaması nedeniyle Ankara Eesenboğa’ya geri döndüğünü ve Umre’den gelen bir dış hat uçuşunun iç hat uçuşuyla birleştirilmesi nedeniyle 66 kişiyle birlikte minicik çocuklar, diğer yaşlılar, gençler hep birlikte saatlerce aynı kapalı ortamda kaldıklarını bildiren Melina Gökalp yaşananları anlattı.

Paylaşılmasını da istedi:

“Size dün Anadolujet 13 Mart 23:55 Ankara-Samsun uçuşunda yaşanılan rezaletten ve tedbirsizlikten bahsetmek istiyorum. 66 kişilik umre kafilesiyle aynı uçaktaydık. Herkes çok yaşlıydı ve uçakta öksürük sesi bir an bile durmadı. Yaşanılan coronavirüs gelişmeleri göz önüne alınırsa herkesi oldukça tedirgin eden bir uçuştu ve bunu yolcularından suratlarından bile görmeniz mümkündü. Samsun’un hava durumu sebebiyle inişe uygun olmayışından dolayı 50 dk sürmesi planlanan uçuş Ankara-Samsun-Ankara olmak üzere iki kat uzun sürdü. Esenboğa’ya geri döndüğümüzde yarım saat daha uçağın içinde bekletildik ve öksürük sesleri kesilmek bilmedi. Bugün ki haberlerde Edremit’ten gelen kafilenin 14günlük karantinaya alındığı haberleri dönüyorken biz aynı yerden gelen insanlarla saatlerce aynı uçakta -hiçbir önlem alınmadan-beklemek zorunda kaldık. Uçaktan indirildik 1 saat sonra yeniden kalkacağımız bildirildi ve 1 saat sonra uçuş iptal edildi. Tehlikeli ve kaçınılması gereken alanlardan biri olan havaalanında fazladan, üstelik umre kafilesiyle bekletilerek can güvenliğimizin tehlikeye atıldığını düşünüyorum. Yeni bir sefer ayarlanmadı ve mağdur edildik. Sunulan tek opsiyon bilet iadesi (?) ve otobüsle Samsun seferine -kafileyle birlikte- devam edilmesiydi. Havaalanından çıkıp Ankara’daki evime döndüğümde ki bunu kendi şartlarımızla sağladık saat sabah 7 olmuştu. Tüm yolculara ulaşıp sorsanız çok sağlıksız bir ortam olduğunda hemfikir olduğumuzu görebilirsiniz. Umre’den gelen bir dış hat uçuşunun iç hat uçuşuyla birleştirilmesi kadar sağlıksız hiçbir şey yok. İstanbul’da sağlık kontrolü yapıldığı söylendi. Sormak istiyorum bu kadar kısıtla saat içinde havaalanında 66 kişiye (belki kafile dışında bireysel gelenlerde vardı ve bu sayı daha fazla) ne kontrolü yaptınız? Bu ihmalkarlık ve sorumsuzluktan başka hiçbir şey değil. Saatlerce Umre’den gelen ve öksürük sesi bir an bile dinmeyen 66 kişiyle birlikte minicik çocuklar, diğer yaşlılar, gençler hep birlikte saatlerce aynı kapalı ortamda kaldık. Diyanet işleri 14 gün evde durmaları konusunda bilgilendirme yapmış. Madem bu insanların 14 gün evde durması gerektiği düşünülüyor biri bana neden saatlerce aynı ortama maruz kaldığımı açıklasın.”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar