loading...
Samsun
DOLAR8.4789
EURO10.091
ALTIN498.11
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

ASIL SUÇLU ERTUĞRUL SAĞLAM

Samsunspor şampiyonluk yarışında kendi evinde aldığı yenilgiyle geriye düştü. Eline geçen fırsatı değerlendiremedi. Şimdi hem yönetim hem de taraftar günah keçisi arayacak. Bu günah keçisi yada keçileri futbolcular mı yoksa Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam mı?

 

Veya futbolculara yüksek riskteki bu karşılaşmaya mental, kondisyon ve psikolojik olarak hazırlamayan teknik ve sağlık kadrosu mu? Pazar günü oynanan karşılaşmanın en az suçlusu futbolculardır. Asıl suçlu saha kenarında ellerini kavuşturmuş bekleyen Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’dır. Sağlam bu yenilgiyi futbolcuların üzerine atamaz, çünkü bir savaşta yenilen askerler değil savaşı  planını yapamayan askerleri iyi eğitemeyen komutandır. Samsun’da oynanan karşılaşmanın taraflarından birisi Samsunspor’un da komutanı Ertuğrul Sağlam'dır.

 

Ertuğrul Sağlam yerinde ve zamanında yapmadığı değişikler ve de futbolcuların bu karşılaşmaya psikolojik olarak hazır olmadıklarından kendinde aramalıdır.

 

Önemli olan bundan sonra Samsunspor'un ne yaptığıdır. Kırmızı-Beyazlı takım yöneticileri ve teknik heyeti son iki karşılaşmada dört futbolcunun neden kırmızı kart gördüğünü sorgulamalıdır.

 

Samsunspor'da Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın futbolculardaki bu psikolojik ve kondisyon olarak düşüşün nedenlerini sorgulamalıdır. Sorgulama yönetimin de Ertuğrul Sağlam’daki kadro kurma ve takım çalıştırma konusundaki hataları tartışılmalıdır.

 

Dere geçerken at değiştirilmez derler, buradan Sağlam değiştirilmeli gibi bir sonuç çıkarmayın da Sağlam’ın da Başkan Yıldırım tarafından sorgu odasına alınmasının artık şart ve bunun da zamanının geçmekte olduğu göz önünde bulundurulmalıdır.

 

 

SAMSUN LİDER

 

Samsun başta olmak üzere Karadeniz orta ve doğu Karadeniz bölgesinin genelinde yaşanan coronavirüs vaka artışları geçen haftada da devam etti. Samsun maalesef sadece artışta değil liderlikte de birinciliği kimseye kaptırmadı.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ülke haritası üzerinde 100.000’de vaka oranlarını açıklarken Samsun’da vaka sayısı son bir haftada 100.000’de 508.97'e yükseldiğini belirtti.

Neden Samsun bu konuda birinciliği bırakmıyor? Samsun'da günlük ortalama 986 pozitif vaka oldu. Peki ne yapmak gerekir? Aşılama mı yavaş ilerliyor, aşılama konusunda randevu mu verilmiyor? Geçen hafta içinde ikinci doz aşımı oldum ancak hastanede kalabalık yoktu, öyle denildiği gibi yığılma da görmedim. Peki Samsun neden lider durumda acaba?

Yeterli aşı mı yok, Sağlık Bakanlığı yeterli aşıyı mı göndermiyor?

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar