loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

ATAKUM BELEDİYESİ VE KANAL ATA

Belediyelerde oluşturulan yeni arpalıklarla ilgili Yener Cabbar salı günkü köşesinde “Onların Tv’leri var. Parasını kim ödüyor?” diye sormuştu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Atakum Belediyesi ve İlkadım Belediyesi’nin medya sektörüne el atmasını eleştirmişti.

Yener Cabbar; “Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci de aynı şekilde açıklamalı, kaç liraya mal oluyor, kaç kişi çalışıyor, kaç lira maaş alıyorlar, toplam giderler falan filan.” demişti.

Konu benim de gündemimdeydi.

Atakum Belediyesi’nin yarı resmi yayın televizyonu Kanal Ata konusunda az-çok fikir sahibiydim.

Önceki yazılarımda bu konuyu birkaç kez gündeme getirmiştim.

Atakum Belediyesi, Kanal Ata’nın yayınları ve diğer hizmetler içinAtakum Medya Televizyon Reklam Organizasyon Kuyumculuk İnşaat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’ne her ay 23 bin 448 TL “hizmet satın alma bedeli” ödüyor.

Kanal Ata’da çalışan, program yapan ve diğer ekipmanların maaşlarını kim ödüyor, onları bilemiyorum.

Atakum Belediyesi hizmet satın adlığı şirketin Kanal Ata yayınlarını yaptığı Atakum Belediyesi Vedat Türkali Eğitim ve Kültür Merkezi’nde tahsis ettiğimekan için şirketten kira alıyor mu, o da belli değil.

Konuyu biraz daha ayrıntılı bir şekilde anlatmak istiyorum.

Uydu yayın yapan bir televizyon kanalı kurmak isteyen Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin talebi üzerine, kanal için gerekli tüm malzemeler birkaç TIR ile İzmir’den Samsun’a getirildi.

Ancak önüne bir engel çıktı.

Cemil Deveci, televizyon kanalı için Samsun Pazarcılar Odası Müdürü Halit Erkut Camsu tarafından kurulan Atakum Medya Televizyon, Reklam, Organizasyon, Kuyumculuk, İnşaat San. Tic. A.Ş.’nin yüzde 55 hissesi Atakum Belediyesi’ne devredilerek şirketin Yönetim Kurulu üyeliğine Muğla’dan gelen Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Küçükkala’nın getirilmesini istedi.

Başkan Deveci’nin bu talebi belediye meclisinden geçmedi.

Televizyon kanalı kurulması için gerekli olan ekipmanları Samsun’a getiren Mustafa Özer ise Atakum Belediyesi Bilişim Eğitim Merkezi’ne (Atabem) koordinatör olarak atandı.

Mevlana Caddesi’nde faaliyete geçen Atabem’de koordinatör Mustafa Özer yönetiminde radyo ve televizyon kategorisi altında; kısa film yapımı, radyo ve TV programcısı, animasyon hazırlama, televizyon muhabirliği, senaryo yazarlığı, teknik yapım yayın elemanı, 3 boyutlu şekillendirme, kameraman, 3 boyutlu nesne modelleme ve televizyon grafiği gibi kurslar da verilmeye başlandı.

Bu arada uydudan yayın yapacak televizyon kanalı için yeni bir çözüm yolları arandı.

Demokrasilerde çareler tükenmiyordu!

Nitekim o çözüm yolu da bulundu!

Atakum Belediyesi Bilişim Eğitim Merkezi’nde (Atabem) koordinatörü Mustafa Özer 2016 yılında İzmir Karşıyaka’da 10 bin lira sermayeli olarak Meltem Özşirvan tarafından kurulan Baret Enerji Tekstil İnşaat Eğitim Pazarlama ve Sanayi Ticaret Limited Şirketi’nin hisselerini devralarak şirketin sahibi oldu.

Atakum Belediyesi’nin yüzde 55 hissesini belediye meclisi onay vermediği için ortağı olamadığı 50 bin lira sermayesi bulunan Atakum Medya Televizyon, Reklam, Organizasyon, Kuyumculuk, İnşaat San. Tic. A.Ş. olağanüstü genel kurul kararı aldı.

Olağanüstü genel kurul 27 Mayıs 2020 tarihinde toplandı.

Mimar Sinan Mahallesi Mustafa Kemal Bulvarı No: 40/7 Atakum adresinde gerçekleştirilen olağanüstü genel kuruldan önce yine aynı tarihte (27 Mayıs 2020) toplanan yönetim kurulunun aldığı karar gereği Halil Erkut Camsu, ortaklıktan ayrıldı, yönetim kurulu üyeliği ve temsil yetkisi sona erdi.

Yönetim kurulu üyeliğine ise 3 yıl süre ile Tuna Şehit Üsteğmen Ahmet Konuksever No: 34/C Karşıyaka İzmir adresinde faaliyet gösteren Baret Enerji Tekstil İnşaat Eğitim Pazarlama ve Sanayi Ticaret Limited Şirketi’nin seçilmesine; Baret Enerji Tekstil İnşaat Eğitim Pazarlama ve Sanayi Ticaret Limited Şirketi adına hareket etmek üzere T.C. uyruklu Mustafa Özer’in Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmesine karar verildi.

Yönetim Kurulu kararı olağanüstü genel kurulda kabul edildi.

Mustafa Özer televizyon kanalı için gerekli ekipmanları birkaç TIR ile İzmir’den Samsun’a getirdi.

27 Mayıs 2023 tarihine kadar Atakum Medya Televizyon Reklam Organizasyon Kuyumculuk İnşaat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’ne Baret Enerji Tekstil İnşaat Eğitim Pazarlama ve Sanayi Ticaret Limited Şirketi’nden temsile yetkili olarak yönetim kurulu başkanı seçildi.

Şirket bünyesinde Kanal Ata yayını da başladı.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar