loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

ATATÜRK’E SALDIRILAR

Karadeniz Bölgesi’nin tam ortasında Samsun’da;

İlkadım Belediyesi’nin AKP’li meclis üyesi, Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar 2019 yılı 19 Kasım’ında Atatürk’e hakaretler içeren mesajları sosyal medya hesabında paylaştı.

ADD hakkında suç duyurusunda bulundu.

AKP İl Disiplin Kurulu “kınama cezası” verdi.

AKP Grup Başkanvekili görevinden alındı.

Yargılama devam ederkenödül gibi görevler verildi.

Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden SAMULAŞ’a yönetim kurulu üyesi olarak atandı. Büyükşehir Belediye Encümen üyesi de seçildi. Gıda Organize Sanayi Bölgesi’nde müfettiş heyetinde de görevi var.

11.Asliye Ceza Mahkemesi 1 yıl hapse mahkum etti.

Cezası 10 aya indirildi.

Denetimli serbestlik yasasından yararlandı.

150 km doğudaki komşu il Ordu’da;

Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden bir şirkette çalışan işçi sosyal medya hesabında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı kahramanı İsmet İnönü’ye hakaret içeren çirkin paylaşımlarda bulundu.

Yoğun tepkiler üzerine hesabını askıya aldı.

150 km batıdaki komşu il Sinop’ta;

AKP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Sinop Milletvekili, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyon Üyesi Dr. Nazım Maviş’in sosyal medya hesabında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafı ile birlikte “Bir akıl gelecek ki, akıllar delirecek. Ve bir devrim, evvela devrimi devirecek” #MilletinCumhurbaşkanı şeklinde paylaşım yaptı.

AKP’li vekil Maviş, yaptığı bu paylaşımıyla Cumhuriyet devrimlerini devireceğini söylemek istedi. TBMM’yi kurmuş, yurttaşlara seçme-seçilme hakkı tanımış olan Atatürk’e bir vekilin bu şekilde ifadeler kullanması kafasının arkasındaki düşüncenin ne olduğunun bir kanıtı olmaktadır.

Samsun’daki seçilmiş bir belediye meclis üyesi.

Ordu’daki belediyede çalışan bir işçi.

Sinop’taki ise seçilmiş bir milletvekili.

Son zamanlarda bu tür söylemler arttıkça Rus bir yarbayın kaleme aldığı yazının çok manidar olan son cümlesi akla geliyor:

“…Kanaatimce Mustafa Kemal Atatürk yanlış bir milleti kurtardı.”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar