loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

BAL GİBİ OLUR

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 488 kişiyle yapılan ankette 291 kişinin “açılsın” demesi üzerine araç trafiğine açılmasına karar verilen İstiklal Caddesi’nde (Çiftlik) ilk kazma vuruldu.

Çiftlik esnafı, dün caddeyi trafiğe kapattığı için “Cadde VM çalışmaları nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Ziya Yılmaz ve çalışanlara teşekkür ederiz. Çiftlik Caddesini Koruma ve Güzelleştirme Derneği” yazılı pankart asmıştı.

Çiftlik esnafı, bugün caddeyi trafiğe açtığı için “Çiftlik Caddesi eski günlerine geri dönecek; Mimarı Mustafa Demir. Teşekkürler Başkan. Çiftlik Caddesi Sakinleri ve Esnafları” pankartı astı.

Dün kapansın!

Bugün açılsın!

Yarın ne olacak belli değil!

Her şey olur!

Hem de olur olur,bal gibi olur!

Sosyal medyada şu paylaşım dikkatimi çekmişti:

“Çiftlik Caddesi’ne tekrar araç yolu yapmak resmen cinayettir. Herkes bu caddenin Suriyelilerle dolup taştığını söylüyor da, hiç kimse buradan araç geçtiğinde bu caddenin Suriye’de bir cadde gibi olacağından bahsetmiyor. İnanın bu cadde kapanırsa sıra Atakum sahil projesine gelecek. Orası da tarumar edilip eski haline getirilecek. Buradan bu projenin sahibi ve uygulayıcısı Sayın Yusuf Ziya Yılmaz’a açık bir çağrıda bulunuyorum. Lütfen projenize sahip çıkın.”

Evet, bir Samsunlunun kaygısı bu şekildeydi.

Kaygı duyan Samsunlu “Ne Şam’ın şekeri ne Arap’ın yüzü lazım değil bize” demek istiyor!

Suriye’nin başkenti Şam!

Bir bakmışsınız caddenin adı da (Şamsun) olmuş!!!

Olur mu?

Olur!

Şamsun Börekçi var!

Şamsun Cadde de olsa ne olur?

Nasıl olsa “Çiftlik” mültecilerle dolu!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar