loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

BORÇ KİMLERE?

CEMİL CİĞERİM

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, geride bıraktığımız Mayıs ayı içerisinde Atakum Belediyesi’nin 31 Mart 2019 tarihi itibarıyla olan borç tablosunu kamuoyuyla paylaşmıştı.

Başkan Deveci özetle şu açıklamayı yapmıştı:

“Seçim kampanyası döneminde, bizi kötü yönetilmiş; kaynakları kötü kullanılmış bir belediyenin beklediğini sizlerle paylaşmıştık.

Belediyeyi teslim aldığımızda şunu bir kez daha gördük ki Atakum Belediyesi bizim tahmin ettiğimizden de kötü yönetilmiş; kaynakları kötü kullanılmış, bir kişilik iş üç kişiye yaptırılmış, liyakata ve ihtiyaca göre değil, yandaşa göre iş üretilmiştir.

Atakum Belediyesi, geride kalan beş yıl içinde 60 milyon lira değerinde taşınmaz satmış; 180 milyon liranın üzerinde borç yapmış ve ayrıca belediye bünyesinde faaliyet gösteren Atakum İmar İnşaat Şirketi'nin de yaklaşık 50 milyon lira borcu mevcuttur.”

Belediyenin borçlarının başında bankalardan ve İller Bankasından çekilen krediler ve faiz yer alıyor.

Bunu esnafa olan borç izliyor.

İmar-İnşaat Limited Şirketi’nin de senet borcu, çek borcu, kredi borcu, piyasa borcu dikkat çekiyor.

Açıklamada “Olmayan kasa mevcut borcu”, “Olmayan stok farkı borcu”, “Kaybolan sermaye borcu”, “Olmayan araç varlık borcu” da kalem kalem sıralanıyor.

Bu arada İshak Taşçı’dan devir alınan Atakum İmar Şirketi’nin hesaplarında kasada gözüken 7,2 milyon lira için suç duyurusunda bulunma kararı alınmış!

İki ayı aşkın süredir neden beklendiği konuşuluyor!

Belediye Başkanı Cemil Deveci seçilmeden önce sosyal medya hesabından belediyenin içinde bulunduğu durumu “Personeline maaş veremeyen belediye utansın!”,“Aracına yakıt koyamayan belediye utansın!” şeklinde paylaşarak duyurmuştu.

Açıklamasında da buna “Seçim kampanyası döneminde, bizi kötü yönetilmiş; kaynakları kötü kullanılmış bir belediyenin beklediğini sizlerle paylaşmıştık.” seklinde yer vermişti.

Atakum’da belediye yönetimi 31 Mart’ta değişti.

Sosyal demokrat bir yönetim başa geldi.

Atakumlular Belediye Başkanı Cemil Deveci’den belediyenin ve belediye şirketinin borçlarının kalem kalem açıklamasını bekliyor.

Sadece borçları değil, Atakum Belediyesi’nin bazı sosyal tesislerini sözleşme yapılmadan maaşlarını belediyeden alan işçileri çalıştırarak işletenlerin daha doğrusu o tesislere çökenlerin kim/kimler olduğunu da öğrenmek istiyor.

Şeffaf belediyecilik bunu gerektiriyor!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar