loading...
Samsun
DOLAR8.5566
EURO10.18
ALTIN497.15
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

BU TAKIMI BURADA BIRAKIP KİMSE GİDEMEZ

Samsunspor ayağına kadar gelen kısmeti, belki de Süper Lig'de kalabilme umudunu Gaziantepspor karşısında büyük ölçüde yitirdi.
Osya karşılaşma başlamadan biraz da olsa umut vardı Kırmızı - Beyazlı takıma gönül verenlerde.
"Kazanıamıyorsan kaybetmeyeceksin" kelimelerini doğru kabul edenler vardır, ancak bu doğru Samsunspor için Gaziantepspor karşılaşmasında geçerli değildi. Çünkü Samsunspor kazanmak zorundaydı. Üç puan alınmalıydı, çünkü bir puan, hele de rakiplerin büyük bölümünün kazandığı haftada "Kayıp" demekti.
Kırmızı Beyaz Siyahlılar oyuna kontrollü başladı. Defans bloğunda dört kişi bıraktı ve mümkün olduğunca oyuna sokmadı. Bu nedenle de orta sahada top tutmakta ve topu ileri taşımakta zorlandı.
Bu da rakip Gaziantepspor'un oyunun ilerleyen dakikalarında orta sahaya, sonrasında da sahanın tamamına hakim olmasına yol açtı.
Konuk Gaziantepspor, Samsunspor'a oranhla daha az stresli ve ayağa oynayarak topa hakim oldu.
Samsunspor, sezon başından beri yaptığını yine yaptı, kanatları kullanamadı. Bu kez şut yüzdesi çok düşük bir futbol ortaya koydu.
Şimdi tek umut "Ligden düşmenin kalkacağı" yolundaki iddialara kaldı.
Bu iddialar doğru çıkarsa ki Samsunspor adına mutlaka çıkması gerekiyor, Kırmızı Beyazlı takım önümüzdeki sezon yine bu lig'de olabilir.
Aksini düşünmek bile kötü...
Eğer aksi olursa, yani Samsunspor düştüğü ateşten kurtulamazsa, kimse özellikle yönetim bu takımı bırakıp hiçbir yere gitmemelidir.
Yönetim, takımı aldığı noktada bırakmak için uğraş vermelidir.
Aksi halde, bu takımın tribünlerini satanlar, bu takımı küme düşürenler gibi pek de iyi anılmazlar...
Benden hatırlatması...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar