loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Bülent Aydoğdu; İstanbul Samsunluları’nın öne çıkan, öncü siyasetçi ve iş adamlarından…

Bülent Aydoğdu; stk, siyaset, iş adamlığı, tv… hepsini bir arada başarıyla taşıyan çok yetenekli ve değerli bir gönül dostu hemşehrimiz. Kendisini tanımayanların çok şey kaybettiğini düşünüyorum. El attığı her konuda, üstün başarılar elde etmesini becerebilen bu güzide, dost insan; kazanmasını bildiği gibi, gerektiğinde de yardımlarını esirgememektedir. Deneyimi, donanımı ile memleketimize, milletimize ve Samsunlu hemşehrilerimize çok daha etkili konumlarda hizmet edeceğinin işaretini almaktayız. Allah (cc)yolunu, bahtını açık eylesin, inşallah.

Özetle Bülent Aydoğdu…

1978 yılında,  Samsun- Çarşamba İlçesi Ulaş Köyü’nde doğdu. İlköğrenimini, Taşdemir Ulaş İlköğretim okulunda tamamladı.

1994 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar fakültesini kazandı ve bir süre devam etti. Daha sonra, Mimar Sinan Üniversitesindeki öğrenimine ara vererek bilahare Marmara Üniversitesi Radyo TV ve Sinema bölümünü okudu.

Üniversite yıllarında, Kanal D TV haber merkezinde çalışmaya başladı. 1998 yılında başladığı habercilik serüveninde muhabirlik ve editörlük yaptı.

Bu arada; Marmara Üniversitesi, sosyal bilgiler fakültesinde, "28 Şubat sürecinde Demokrasi" konulu teziyle yüksek lisans yaptı.

Önceliği Samsunlular…

2007 yılında ticaret hayatına atıldı ve inşaat işlerine başladı. İstanbul; Çekmeköy, Kartal ve Maltepe ilçelerinde birçok projeye imza attı. Bu çerçevede 600 den fazla kişiyi konut sahibi yaptı. Çalışmaları ile olabildiğince istihdam sahası açmaya çalıştı ve öncelikle Samsunlu hemşehrilerine iş vermek konusunda hassasiyet gösterdi.

2007 yılından sonra hemşehri derneklerinde de yer almaya başladı.  2013 yılında Çekmeköy Samsunlular Derneği’nde başkanlık yaptı. Anadolu Sadef ve Sadef gibi Federasyonlarda görev aldı.

Bahçeşehir Üniversitesi’nde kentsel dönüşüm alanında eğitim aldı.

Hemşehrilerinin teşvik ve desdeği ile siyasete girdi.   İstanbul- Çekmeköy Belediyesi’nde belediye meclis üyesi seçildi.

Aldığı Radyo TV eğitimiyle, inşaat sektöründeki bilgisini birleştirerek emlak sektöründe yayın yapan BizimEv TV kanalını kurdu. Halen yöneticisi olduğu bu kanal ulusal alanda yayın yapmaktadır. Evli olan Bülent AYDOĞDU 3 çoçuk babasıdır.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar